21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Memişoğlu: Denizli en fazla doğaltaş ve...

Memişoğlu: Denizli en fazla doğaltaş ve mermer ihraç eden 2. İl

Haber Merkezi - 26 Ağustos 2021 Perşembe - 11:07 Memişoğlu: Denizli en fazla doğaltaş ve mermer ihraç eden 2. İl

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli’nin mermer ve doğaltaş ihracatında ikinci sırada yer aldığını belirtti.

A- A+

DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, başkan yardımcısı İbrahim Uzunoğlu ile birlikte 21. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda stant açan Denizlili firmaların stantlarını ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Memişoğlu, “Denizli, mermer ve doğal taşta kalitesiyle dünyanın önemli merkezlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. 2020 yılında 202 milyon dolar ihracat ile Denizli’nin toplam ihracatından yüzde 6,3 pay aldı. Yontulmaya veya inşaata elverişli işlenmiş taşlar grubunda 2020 yılında 163 milyon dolarlık ihracata imza atan Denizli, Türkiye ihracatında yüzde 16 oranında paya sahip oldu. Bu rakamla Türkiye’nin en büyük 2. ihracatçısı konumunda bulunuyor” dedi.

Haberin DevamıReklam

Marble İzmir Fuarı’nda doğal taş ihracatçılarının yanı sıra, mermer makinesi üreticisi ve ihracatçısı firmalar da yer alıyor. Denizli’den 21 firmanın katıldığı fuar 28 Ağustos’a kadar açık kalacak.