26.10.2020, Pazartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’den Avrupa’ya polyester inek ihracatı

Haber Merkezi - 12 Ekim 2020 Pazartesi - 13:03 Denizli’den Avrupa’ya polyester inek ihracatı

Denizli’de kurduğu atölyede polyesterden inek heykelleri yapan 58 yaşındaki Fuat İşcan, bunları çeşitli Avrupa ülkelerine ihraç etmeye başladı.

A- A+

Kurduğu atölyede, Merkezefendi’nin Selçukbey Mahallesi’nde yer alan 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nı yapan Fuat İşcan, özel mülklere, belediyelere ve esnafa gelen sipariş uygun üretim yaptığını, üretimde polyester, alçı ve karbon elyaf kullandığını söyledi.

En çok inek ve boğa heykelleri yapımı için sipariş aldıklarını kaydeden İşcan, “Heykelleri müşterinin isteğine göre ışıklı, renkli, hareketli ve sabit olarak üretiyoruz. Bunların yapımı bir hafta ile bir ay sürebiliyor. Polyester kullanmamızdaki amaç, çok daha uzun ömürlü olması. Renk konusunda da oynama yapılabiliyor olması. Fiyat açısından da çok daha uygun” dedi.

YURT DIŞINA DA GÖNDERİYOR

Yurt dışından da siparişler aldıklarını ifade eden İşcan, “Yurt dışından siparişleri daha çok oralarda yaşayan Türk işletme sahipleri veriyor. Bugüne kadar Belçika, Almanya ve Bulgaristan’a ihraç ettik. Farklı ülkelerle iletişim halindeyiz. Kıbrıs’a da polyester inek ihraç etmek için görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.

ÖLÇÜLER ALTAY TANKIYLA AYNI

15 Temmuz darbe girişiminin ardından belediye tarafından Selçukbey Mahallesi’nde hazırlanan alana iki ayda polyesterden 15 Temmuz Şehitler Anıtı yaptıklarını anlatan İşcan, “İnce işçilik isteyen bir işti. Heykellerin üzerinde gerçek giysiler kullanıldı. Meydanda ki polyesterden yaptığımız tank bire bir Altay tankı ebatlarında yaptık. Sonucunun güzel olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)