08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli’den 79 firma Heimtextil Fuarı’na katılıyor

Denizli’den 79 firma Heimtextil Fuarı’na katılıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Ocak 2023 Salı - 20:43Güncelleme: 10 Ocak 2023 Salı - 20:43
Denizli’den 79 firma Heimtextil Fuarı’na katılıyor

Denizli’den 79 firma, ev tekstilinde dünyanın en önemli fuarlarından birisi olan Heimtextil’de stant açarak, ürünlerini beğeniye sundu.

Heimtextil Fuarı, Almanya’nın Frankfurt kentinde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Denizli’den 79 firma fuara katılırken, Denizli İhracatçılar Birliği de (DENİB) Turkish Towels markasıyla stant açarak Heimtextil Fuarı’nda yerini aldı.

Cuma günü sona erecek fuarla ilgili değerlendirmede bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, 2023 yılı trendlerinin belirlendiği, çeşitli ülkelerden profesyonel alıcıların, tasarımcıların, stilistlerin ve öğrencilerin yer aldığı fuarda havlu, bornoz, nevresim, perde, döşemelik kumaş, duvar kağıdı, yatak örtüsü gibi ev tekstili ürünlerinin yanı sıra teknoloji ürünleri ve makinelerin de sergilendiğini bildirdi.

Denizli’nin Heimtextil Fuarı’nda güçlü bir şekilde temsil edildiğini belirten Memişoğlu, “Denizli tekstil ihracatında uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip. Denizli, tekstil sektöründe ilk ihracatını antik çağlarda gerçekleştirdi. Tarihinden aldığı güçle geleceğe emin adımlarla ilerleyen Denizli, Heimtextil 2023’te 79 katılımcı ile güçlü bir şekilde temsil ediliyor. Bu değer, şehrimiz için Heimtextil tarihinde yeni ve önemli bir rekor. Bu da demek oluyor ki Türkiye’den fuara katılım sağlayan her 4 katılımcıdan 1’i Denizli’den” dedi.

Haberin DevamıReklam

Denizli’nin ev tekstili sektörünün öncüsü olduğunu kaydeden Memişoğlu, “Denizli firmaları, sektörel tecrübesi ile en son trendleri harmanlayarak tüm dünyanın beğenisine sunuyor. Denizli bu sayede ev tekstiline yenilik, sürdürülebilirlik, çevreci düşünce ve teknoloji gibi yeni bir bakış açısı getiriyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Denizlili katılımcıların fuarda yenilikçi ve sürdürülebilir ürünleriyle bir kez daha ilgi odağı olduğunu söyleyebiliriz. Denizli’nin ev tekstili sektöründeki başarısı asla tesadüf değil. Türkiye’nin havlu ihracatının yüzde 75’i, bornoz ihracatının yüzde 65’i ve nevresim ihracatının yüzde 55’i ilimizden yapılıyor. Bu değerli veriler, Denizli’nin sektörde bir güce ve öneme sahip olduğunu açıkça gösteriyor. Bugün, Denizli menşeili ürünleri dünyanın önde gelen uğrak köşelerinde ve en kalabalık caddelerinde görebiliyoruz” diye konuştu.

Denizli İhracatçılar Birliği olarak “Turkish Towels” adı altında farklı markalaşma stratejileri ve kümelenme projeleri yürüttüklerini de anlatan Memişoğlu, “Son yedi yılda farklı kıtalarda 25’ten fazla ülkede 70’e yakın programa imza attık. Denizli ev tekstili sektörünün dünyanın altı kıtasında, farklı kültürlerden milyonlarca ev ve işyerinde insanların hayatına değer kattığı aşikar. En önemli fuarlara ve prestijli organizasyonlara Turkish Towels markamızla katılıyoruz. Antarktika hariç dünyanın her yerinde olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.