Denizli’den 106 tekstil firması Hometex Fuarı’nda – D20Haber
22.06.2024, Cumartesi
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli’den 106 tekstil firması Hometex Fuarı’nda

Denizli’den 106 tekstil firması Hometex Fuarı’nda

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Mayıs 2024 Salı - 16:45Güncelleme: 21 Mayıs 2024 Salı - 16:45
Denizli’den 106 tekstil firması Hometex Fuarı’nda

Denizli’den 106 tekstil firması, yeni pazarlar ve yeni müşteriler hedefiyle Hemetex Ev Tekstili Fuarı’nda stant açtı. Fuar, 25 Mayıs’a kadar yurt içi ve yurt dışından ziyaretçilerini ağırlayacak.

Hometex Ev Tekstili Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Fuarda Türk tekstil üreticileri dünyanın dört bir yanından gelen alıcılarla buluştu. Fuarda; perde ve perde aksesuarlarından döşemelik kumaşlara, havlu ve banyo ürünlerinden halı ve zemin kaplamalarına, yatak odası, mutfak ve yemek odası tekstilinden duvar kaplamalarına kadar firmaların yenilikçi ürün ve tasarımları sergileniyor.

Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Amerika’ya dünyanın farklı coğrafyalarından profesyonel ziyaretçi ve alım heyetlerinin de ziyaret ettiği fuardaki 700’ün üzerindeki firmadan 106’sı Denizlili tekstil şirketleri. Denizli İhracatçılar Birliği de (DENİB) fuara info stant ile katılım sağladı.

DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, fuarla ilgili açıklamasında, “Ev tekstili sektöründe dünyanın önde gelen firmalarını ağırlayan ve bu sene 28’incisi düzenlenen Hometex 2024 Fuarı’nda bir kez daha yerimizi alarak sektörümüzü temsil ediyoruz. Tekstil-konfeksiyon Denizli’de istihdama sağladığı katkıyla, ilimizin toplam ihracatından aldığı yüzde 30’un üzerinde payla ve gelişmiş alt yapısıyla her daim lokomotif sektör olarak hem ilimizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Fuar katılımcısı firmalar, sürdürülebilir üretim anlayışıyla gerçekleştirdikleri ev tekstili ürünlerini ve kaliteyle yarattıkları farkı çeşitli ülkelerden gelen alıcıların beğenisine sunmaya başladı” dedi.

Haberin DevamıReklam
Hometex Fuarı’nın tüm katılımcılar için bereketli ve verimli geçmesini dileyen Memişoğlu, DENİB görevlilerinin fuar boyunca firmalara destek için hazır olacağını, üye firmaların toplantı organizasyonları için DENİB standını kullanabileceklerini sözlerine ekledi.