01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Özel Egekent Hastanesi 21. kuruluş yılını...

Özel Egekent Hastanesi 21. kuruluş yılını kutluyor

Haber Merkezi - 26 Kasım 2021 Cuma - 11:30 Özel Egekent Hastanesi 21. kuruluş yılını kutluyor

Denizlililere ve çevre illerden gelen hastalara sağlık hizmeti sunan Özel Egekent Hastanesi, 21. Kuruluş yılını kutluyor.

A- A+

Denizli’de 20 yıl önce Ege Hastanesi olarak kurulan, ardından yenilenen yüzüyle hizmet vermeye devam eden ve Egekent ismini alan hastanenin kuruluş yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Üstek, “Egekent Hastanesi, 21. yılını ‘öncelik insan’ sözüyle kutluyor. Her insan yaşamı boyunca sağlıklı bir nefes alabilmek için çabalar. Bizler de bu bilinç ile insanların hayatlarına sağlıklı bir nefes katmak için çabalıyoruz” dedi.

Açıldığı günden bu yana önemli başarılara ve pek çok ilke imza atıldığını söyleyen Üstek, “Sağlık hizmetini devraldığımız 2020 yılında gelen hasta sayısını, 2021 yılında yüzde 28 artırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Deneyimli akademik ve uzman kadromuz, teknolojiyi yakından takip etmemiz; tüm doktor, hemşire, sağlık personeli ve yöneticilerimizin özverili çalışmaları bu başarıda büyük rol oynuyor. Kaliteli sağlık hizmetimizi her geçen gün daha fazla sayıda insana ulaştırmak ise bize güç veriyor” diye konuştu.

Egekent Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Peker ise, alanında uzman hekim kadrosuyla sağlık hizmeti sunduklarını belirterek, “6 bin 891 metrekare kapalı alanda 107 yatak kapasitesi ile hizmet veriyoruz. 52 hekim sayımız ve 277 personelimiz ile bölgedeki referans hastane olarak sürdürdüğümüz hizmet sonucunda 20 yılda 2 milyon 400 bin hastayı sağlığına kavuşturduk” ifadelerini kullandı.