06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli’deki konutların yüzde 79’u sigortasız

Denizli’deki konutların yüzde 79’u sigortasız

Haber Merkezi - 11 Kasım 2021 Perşembe - 12:40 Denizli’deki konutların yüzde 79’u sigortasız

Denizli’de 251 bin 500 konutun bulunduğu, ancak bunların sadece yüzde 21’inin sigortalı, yüzde 79’unun ise sigortasız olduğu bildirildi.

A- A+

Allianz Türkiye Oto Dışı Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Öktem Örkün, Türkiye’deki konut sigortası sahipliğinin mevcut durumuna ilişkin bilgi verdi. Konut sigortasının, kişilerin evlerinde karşılaşabileceği hasarlara karşı güvence sağlayan bir ürün olduğunun altını çizen Örkün, hem kiracıların hem de ev sahiplerinin konut sigortası sahibi olabileceğini ifade etti.

Örkün, yangından hırsızlığa, depremden tesisat arızası veya cam kırılmasına kadar birçok sorunun yol açtığı maddi hasarları karşılayan konut sigortasının, Türkiye genelindeki sahiplik oranının yüzde 18 civarında olduğunu söyledi.

ALLİANZ’DAN DENİZLİ’YE ÖZEL SİGORTA ÇÖZÜMLERİ

Allianz Türkiye olarak farklı tercihlere yönelik üç farklı plan dahilinde Yuvam Sigortası’nı sunduklarını belirten Örkün, “Denizli ili özelinde bakıldığında toplam 251 bin 500 konutun sadece yüzde 21’inin sigortalı olduğunu gözlemliyoruz. Dolayısıyla ildeki konutların çok büyük çoğunluğu sigortalanmayı bekliyor. Ekonomik, standart ve kapsamlı paket seçeneklerimizle müşterilerimizin ihtiyaç duydukları tüm alanlarda özel çözümler üretiyoruz. Ayrıca müşterilerimiz, ürüne ek olarak kombi/klima bakımından halı/koltuk yıkamaya kadar birçok kolaylaştırıcı asistan hizmetinden de faydalanabiliyor” diye konuştu.