11.07.2020, Cumartesi
24 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu

Vergi rekortmenleri artık isimlerinin açıklanmasını istemiyor

Haber Merkezi - 3 Aralık 2019 Salı - 13:40 Vergi rekortmenleri artık isimlerinin açıklanmasını istemiyor

Gelir ve kurumlar vergilerinde ilk 100 sırayı alan mükellefler belli oldu. Ancak, bu yıl isminin ve ödeyeceği vergi miktarının açıklanmasını istemeyen mükellef sayısı, geçmiş dönemlere göre daha da arttı.

A- A+

Denizli Vergi Dairesi Başkanlığı, 2018 yılında en çok gelir ve kurumlar vergisi ödeyecek mükelleflerin listesini yayımladı. Bu yıl geçmiş yıllara göre, isminin açıklanmasını istemeyen mükellef sayısında artış görüldü.

Geçmiş yıllarda rekortmenler listesinde yer aldığını gururla söyleyen, o tabloda ismini görmekten mutlu olan mükelleflerin önemli bir bölümü artık ismini gizler oldu. Türkiye genelindeki bu tablo Denizli’ye de yansıdı.

Geçen yıl beyan ettiği rakamlara göre, kurumlar vergisinde ilk 10’da yer alan mükelleflerden 5’i, ilk 100’de yer alan mükelleflerden 36’sı isminin açıklanmasını istemedi.

Gelir vergisinde ise ilk 10’daki mükellefler dikkati çekti. 10 mükelleften 8’i tahakkuk ettirilen ve ödeyeceği verginin miktarıyla birlikte isminin de açıklanmasını istemedi., ilk 100’de yer alan mükelleflerden de 36’sı isminin açıklanmamasını tercih etti.