20.01.2022, Perşembe
-4 °C / 7 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli’de üretilen tekstil makineleri Fashion Tech...

Denizli’de üretilen tekstil makineleri Fashion Tech İzmir’de görücüye çıktı

Haber Merkezi - 17 Eylül 2021 Cuma - 16:40 Denizli’de üretilen tekstil makineleri Fashion Tech İzmir’de görücüye çıktı

Denizli’de üretilen tekstil makineleri, Fashion Tech İzmir’de görücüye çıktı. Fuar kapsamında yurt dışından gelen alım heyetleri ile Denizlili makine ihracatçıları bir araya geldi.

A- A+

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), ihracatın artırılması, yeni pazarlar bulunması, ülkemizin ekonomik ve ticari açıdan tanıtımı amacıyla Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, Fashion Tech İzmir – Hazır Giyim, Konfeksiyon ve Tekstil Makineleri, Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı’nı düzenledi.

Fuarla eş zamanlı olarak Özbekistan, Mısır, Fas ve İran’dan gelen alım heyetleri ile Denizlili makine ihracatçıları da bir araya getirildi. İZFAŞ Fuar Alanı’ndaki programa katılım gösteren firmaların temsilcileri, ikili görüşmelerin son derece yararlı geçtiğini ifade etti.

DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu da fuarla ilgili değerlendirmesinde, “Makine sektörü, kaldıraç etkisi oluşturması nedeniyle bu alanda sağlanan ilerleme ve büyüme diğer sektörlerimizi de pozitif olarak etkiliyor. Denizli tekstil makineleri ihracatımız, makine ve aksamları sektörü ihracatımızın yüzde 25’ini oluşturmakta. Sektörün ihracatçı yapısını güçlendirebilmek adına alım heyetlerini ve yurtdışı faaliyetleri çok önemsiyoruz. Kümelenme projeleri ile de desteklediğimiz makine ve aksamları sektörüne yönelik olarak, 4 ülkeden 50’nin üzerinde katılımcıyı İzmir’de ağırladık” dedi.