Üç şirketle ilgili konkordato kararı – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Üç şirketle ilgili konkordato kararı

Üç şirketle ilgili konkordato kararı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Ocak 2024 Salı - 10:49Güncelleme: 2 Ocak 2024 Salı - 10:56
Üç şirketle ilgili konkordato kararı

Denizli iş dünyası konkordato istemleriyle sarsılıyor. Yaşanan ekonomik krizde darboğaza giren üç şirket konkordato talebinde bulundu, bir tanesine bir yıl kesin mühlet, ikisine üç ay geçici mühlet verildi.

Ekonomik kriz şirketleri olumsuz yönde etkilemeye devam ederken, konkordato talepleri de artmaya başladı. Multi Corporationor şirketinin sahibi olduğu Forum Çamlık ile birlikte 9 AVM için konkordato talebinde bulunması ve üç ay geçici mühlet verilmesinin yarattığı şokun ardından, kentte üretim yapan üç firma daha konkordato isteminde bulundu.

Denizli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Bos Plastik Ambalaj Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Güvenal Halat – Plastik Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Tabi Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile ilgili konkordato taleplerini karar bağladı.

Mahkeme; esas no 2023/2364 ara karar ile Bos Plastik Ambalaj Sanayi Ticaret Limited Şirketine 27 Aralık 2023 tarihinden başlamak üzere 3 ay geçici mühlet kararı verdi.

Güvenal Halat – Plastik Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine de mahkemenin esas no 2023/2299 kararıyla üç ay geçici mühlet verildi.

Daha önce geçici mühlet kararı verilen Tabi Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1 yıllık kesin mühlet kararı alındı.

Adı geçen firmalarda komiser görevlendirmesi yapıldı.