05.10.2022, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli’de trafiğe kayıtlı araçların yüzde 65’inin...

Denizli’de trafiğe kayıtlı araçların yüzde 65’inin kasko sigortası yok

Haber Merkezi - 23 Eylül 2022 Cuma - 10:45 Denizli’de trafiğe kayıtlı araçların yüzde 65’inin kasko sigortası yok

Denizli’de trafiğe kayıtlı 454 bini aşkın aracın yüzde 65’inden fazlasının kasko sigortası olmadığı, trafik kazası oranının da yüzde 3’ten yüzde 4’e yükseldiği bildirildi.

A- A+

Allianz Türkiye Elementer Bireysel Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Suat Didari, Denizli’de trafiğe kayıtlı araç sayısı 454 bini geçerken, kaskosuz araç oranının yüzde 65’ten fazla olduğuna dikkat çekti. Didari, “İstatistiklere göre son iki yılda Denizli’de yaşanan trafik kazalarının oranı yüzde 3’ten yüzde 4’e çıkmış durumda. 2021 yılında 18 binden fazla kaza gerçekleşti. Bu nedenle araç sahiplerinin araçlarını güvence altına almalarına destek olmak için her bütçeye uygun, dört farklı kasko paketi geliştirerek müşterilerimize sunduk” dedi.

YALIN VE ANLAŞILIR PAKETLER

Haberin DevamıReklam

Araç sahiplerinin ihtiyaçlarına en uygun ürünü kolayca seçebilmeleri için yalın ve anlaşılır paketler sunduklarını belirten Didari, “Yenilenen ürün yapımızda müşterimiz, her bir ürün için ayrı teklif almasına gerek kalmadan, sunulan dört paket alternatifi arasından kendi ihtiyaçlarına ve bütçesine uygun olanı tercih edebiliyor. Ayrıca bu geliştirmeler ile çok daha az bilgiyle ve daha kısa sürede müşterilerimiz için teklif oluşturabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

TEMİNAT KAPSAMINI VE SERVİS AĞINI SEÇMEK KOLAYLAŞTI

Teminat kapsamı ve hasar durumunda tercih edilen servis ağına göre değişiklik gösteren Allianz kasko sigortası paketleri ile araç sahipleri; araçlarını çarpmadan yanmaya, hırsızlıktan teröre, doğal afetlerden ferdi kazaya kadar birçok riske karşı güvence altına alabiliyor. Kaza durumunda yedek araç ve çekici hizmeti de sunan paketler, isteğe bağlı olarak satın alınabilecek yurt dışı teminatı, gelir kaybı teminatı, tedavi masrafları teminatı gibi birçok riske karşı da koruma sağlıyor.