Allianz: Denizli’de KOBİ’lerin yüzde 73’ü sigortasız – D20Haber
24.09.2023, Pazar
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Allianz: Denizli’de KOBİ’lerin yüzde 73’ü sigortasız

Allianz: Denizli’de KOBİ’lerin yüzde 73’ü sigortasız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Ağustos 2023 Cuma - 18:00Güncelleme: 18 Ağustos 2023 Cuma - 18:00
Allianz: Denizli’de KOBİ’lerin yüzde 73’ü sigortasız

Allianz Türkiye Elementer Ticari Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Öktem Örkün, Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden Denizli’de KOBİ’lerin yüzde 73’ünün sigortasız olduğunu bildirdi.

Allianz Türkiye Elementer Ticari Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Öktem Örkün, yeni geliştirdikleri KOBİ Fayda Ekosistemi ile ilgili olarak Denizli özelinde açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olan Denizli’deki KOBİ’lerde sigortalılık oranının hala yeterli düzeyde olmadığına dikkati çeken Örkün, şunları kaydetti:

“Denizli’detoplam sigortalı iş yeri oranı yüzde 27. Maalesef bazı işletmeler, iş yeri sigortasını bir masraf kalemi olarak görebiliyor. Oysaki sigorta, işletmelerin olası risklerinde telafisi yıllarca sürecek iş kayıplarının önüne geçilmesini mümkün kılıyor. Yaşanabilecek kayıpları en aza indirerek işletmelerin ekonomik sürdürülebilirliğini sağlıyor. Bu nedenle, yaşanması muhtemel kayıplara karşı makine, elektronik cihaz, emtia gibi varlıklarını koruyarak, başladığı noktaya geri dönmek istemeyen iş yeri sahiplerinin, sigortalarını her yıl düzenli olarak yaptırmalarında fayda var.”

KOBİ’lerin ekonomik, iklimsel, operasyonel ve siber güvenlik riskleriyle karşı karşıya bulunduğunu kaydeden Örkün, “KOBİ’lerin ekonomik, iklimsel, operasyonel ve siber güvenlik risklerine karşı sigorta ürünlerine olan ihtiyaçları hızla artıyor. Ekonomik sürdürülebilirliğini sağlamaya odaklanan KOBİ’lerin farklılaşan tüm bu ihtiyaçlarına yeni KOBİ Fayda Ekosistemi hizmetimizle yanıt veriyoruz. Allianz Türkiye olarak, iş yeri sigortası ürünlerimizin sunduğu teminatların ötesinde, kapsamlı ek faydalar sağlayan yeni bir ekosistem geliştirdik” ifadelerini kullandı.

KOBİ’lerin Allianz’ın güçlü fayda ekosisteminden yararlanabileceğini belirten Örkün, şu bilgileri verdi:

“Allianz Türkiye’nin KOBİ’lere sunduğu ‘Güvenli İşyerim Sigortası’nı tercih eden iş yerleri temel sürdürülebilirlik eğitimlerine katılma ve anlaşmalı şirket üzerinden %50 indirimli alarm sistemi satın alma fırsatı yakalarken, ‘İşyerim Sigortası’nı tercih edenler ise bundan böyle ‘risk ve güvenlik faydaları’, ‘operasyonel faydalar’, ‘pazarlama faydaları’ ve ‘sürdürülebilirlik’ olmak üzere kapsamlı ek avantajlara hak kazanacak.

Risk ve güvenlik hizmetleriile işverenler, anlaşmalı şirket üzerinden yüzde 50 indirimli alarm sistemi satın alabiliyor. Ayrıca siber saldırıda durum analizi bilgilendirme hattı, hukuki danışmanlık, yılda bir kez ücretsiz siber güvenlik eğitimi, yılda bir defa geçerli bir yıl ücretsiz koruma yazılım lisansı gibi imkanlar da sunuluyor.

Operasyonel faydalar kapsamında ücretsiz e-belge çözümleri, online muhasebe programı, e-ödeme sistemleri entegrasyonu gibi pek çok hizmet için yüzde 20 indirim sağlanıyor.

Pazarlama faydaları ile işyerleri dijital pazarlama eğitimi ve danışmanlığı, liderlik akademisi eğitimleri, web sitesi ve logo tasarımının yanı sıra İngilizce-Türkçe çeviri hizmeti gibi çeşitli hizmetlere erişebiliyor.

Allianz Türkiye’nin KOBİ’lere sunduğu iki farklı sigorta paketinden biri olan ‘Güvenli İşyerim Sigortası’ ürünü, işyerlerindeki demirbaş, muhteviyat ve binayı yangın, sel, su baskını, hırsızlık ve terör gibi birçok riske karşı güvence altına alıyor. ‘İşyerim Sigortası’ ürününde ise yine işyerleri ve isteğe bağlı olarak işyerindeki muhteviyat yangın, hırsızlık, deprem, sel ve su baskınlarının yarı sıra, iş durması ve kira kaybına kadar pek çok riske karşı güvence altına alınabiliyor. Farklı paket seçeneklerinden yararlanılarak teminat kapsamı genişletilebiliyor.”