KOSGEB dönüşüm desteği ve model fabrika uygulamaları toplantısı – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. KOSGEB dönüşüm desteği ve model fabrika...

KOSGEB dönüşüm desteği ve model fabrika uygulamaları toplantısı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Ekim 2023 Çarşamba - 11:26Güncelleme: 11 Ekim 2023 Çarşamba - 11:27
KOSGEB dönüşüm desteği ve model fabrika uygulamaları toplantısı

Denizli Sanayi Odasında (DSO), 2023 Yılı KOSGEB yalın dönüşüm desteği ve model fabrika uygulamaları bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Toplantının açılış konuşmasını yapan DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, ilde Denizli Sanayi Odası’nın liderliğinde Denizli Organize Sanayi Bölgesi, Pamukkale Üniversitesi, PAÜ Teknokent ve diğer tüm paydaşların iş birliği ile hayata geçirilen Denizli Model Fabrika projesi ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

KOSGEB’in bu tür projelere destek vermesinin bölgeler için çok önemli olduğunu belirten Kasapoğlu, gelişimin bu aşamasında desteklerin bölgenin kalkınmasında, firmaların daha verimli kapasite artışları yaşamasında önemli olduğunu söyledi.

Haberin DevamıReklam
Kasapoğlu, kurulumuna başlanan Denizli Model Fabrikası’nın bölgeye farklılık katacağını, yenilik çalışmalarında rol model olacağı ifade etti.

Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Nihan Menteşeoğlu, Konya Model Fabrika Direktörü Tahir Ahmet Dolu, Konya Hassas Seramik Döküm limitet Şirketi Fabrika Müdürü Yusuf Arı da sunum yaptı.