05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. İŞKUR’dan iş garantili kurs

İŞKUR’dan iş garantili kurs

Haber Merkezi - 5 Nisan 2021 Pazartesi - 13:46 İŞKUR’dan iş garantili kurs

Denizli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, “iş garantili” dokuma ve konfeksiyon makine kursu düzenledi.

A- A+

İŞKUR’un Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) sayesinde 10 kişi daha iş sahibi oldu. Mutlu Tekstil ile yapılan protokol kapsamında, dokuma-konfeksiyon makineci mesleğinde işbaşı yapanlara, öğrenme sürecinde firmada çalıştıkları her iş günü için 108 lira ödenecek. Kursiyerlerin sigorta ve ücretleri İŞKUR tarafından karşılanacak.

İmalat sektöründe faaliyet gösteren firmada 3 aylık programın sonunda işi öğrenen ve aynı işyerinde çalışmaya devam etmek isteyen bireyler firma tarafından istihdam edilecek. Programa başlayan kişilerden en az yüzde 50’sini istihdam eden firma, ayrıca istihdam teşviklerinden de yararlanacak.

Haberin DevamıReklam

MEGİP NEDİR?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında iş gücü piyasasının talep edilen niteliklerde iş gücünün yetiştirilmesi için kamu-özel (şahıs ve tüzel kişilikler) sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitim ve kursları düzenleyerek, istihdama katkıda bulunan bir eğitim protokolüdür. Eğitime katılan kursiyerlerin; Kursiyer Zaruri Gideri, Genel Sağlık Sigortası, İş Kazası ve Meslek Hastalığı primleri İŞKUR tarafından karşılanır.