Tekstilciler güneş enerjisi santraline yöneldi – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Tekstilciler güneş enerjisi santraline yöneldi

Tekstilciler güneş enerjisi santraline yöneldi

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 18 Kasım 2023 Cumartesi - 08:31Güncelleme: 18 Kasım 2023 Cumartesi - 08:33
Tekstilciler güneş enerjisi santraline yöneldi

Denizli’de, tekstil sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin yeni yatırım alanı enerji sektörü oldu. Şirketler, ilçelerde güneş enerjisi santrali (GES) kurmak üzere yatırım hazırlıkları yapıyor.

Enerji sektörü, son yıllarda en cazip yatırım alanlarından birisi olarak dikkati çekerken, Denizli’de jeotermalden sonra GES’ler öne çıkmaya başladı.

Bozkurt ve Serinhisar belediyeleri GES kurarak üretime geçerken, Denizli Büyükşehir Belediyesi de DESKİ’nin elektrik giderlerini karşılayabilmek için Çivril’in Tokca Mahallesi’nde 88,4 MW gücünde GES kurmak için dev bir yatırıma yöneldi.

UĞURLULAR TEKSTİL 3 İLÇEDE GES KURACAK

Haberin DevamıReklam
Uğurlular Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ de Bozkurt’un Yenibağlar, Çardak’ın Söğüt ve Tavas’ın Karahisar mahallelerinde GES kurmak için proje hazırladı. Kurulacak santraller ile ilgili hazırlanan imar planları Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinin onayına sunuldu.

EFTELİA TEKSTİL, ÇİVRİL’İ SEÇTİ

Eftelia Tekstil Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi de GES yatırımı için imar planı hazırlatarak Denizli Büyükşehir belediyesine sundu. Şirket, santrali Çivril’in Karabedirler Mahallesi’nde kuracak.