3. Organize Sanayi Bölgesi Çivril’de kuruluyor – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. 3. Organize Sanayi Bölgesi Çivril’de kuruluyor

3. Organize Sanayi Bölgesi Çivril’de kuruluyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Aralık 2023 Çarşamba - 13:20Güncelleme: 6 Aralık 2023 Çarşamba - 13:20
3. Organize Sanayi Bölgesi Çivril’de kuruluyor

Denizli Sanayi Odası (DSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, ildeki üçüncü organize sanayi bölgesinin Çivril’de kurulacağını, yer tahsisiyle ilgili taleplerin alınmakta olduğunu bildirdi.

DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, aralık ayı olağan meclis toplantısında, Çivril’de kurulacak karma organize sanayi bölgesi için başlatılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Denizli’de kurulması planlanan üçüncü organize sanayi bölgesiyle ilgili çalışmaların hızla ilerlediğini belirten Kasapoğlu, “1 milyon 240 bin metrekarelik bir alanda başlayan projenin duyurulması ile ön taleplerin alınıyor. Bölgede yaklaşık 600 bin metrekarelik alanda şimdiden ön talepler oluşturuldu. Ön taleplerin oluşturulması ile sayısı 40’ı aşan sanayicimizden ön talep ücretlerini de tahsil etmiş bulunuyoruz. Bu gelişmelerle bölgenin tüzel kişiliğinin oluşması için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz” dedi.

Kurulacak organize sanayi bölgesinin bölgeye katkı sağlayacağını vurgulayan kasapoğlu, ”Çivril Belediyesi ile ortak yürüttüğümüz sanayi bölgesi projesine taleplerin yoğun olması bölgenin ekonomik yapısına da doğrudan etki edecektir. Bu tür projeler bölgeler nezdinde her açıdan değerlidir” diye konuştu.

Kasapoğlu, bölge için müteşebbis heyeti oluşturmak için de çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.