17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli Sarraflar Odası Başkanı’ndan altın yatırımcısına...

Denizli Sarraflar Odası Başkanı’ndan altın yatırımcısına tüyolar

Haber Merkezi - 9 Mart 2020 Pazartesi - 17:27 Denizli Sarraflar Odası Başkanı’ndan altın yatırımcısına tüyolar

Denizli Sarraf ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım, Çin’deki virüs salgınının dünyaya yayılmasından dolayı altın fiyatlarının daha da fazla yükseleceğini, uzun vadede gramının 400 lira seviyelerini görebileceğini tahmen ettiklerini bildirdi.

A- A+

Denizli Sarraf ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım, rekor kırmaya devam eden altın fiyatlarını değerlendirdi. Altın fiyatlarının geçen hafta sonuna doğru yükselişe geçtiğine dikkat çeken Yıldırım, “Bunun en büyük sebebi petrol üreten ülkelerin anlaşamaması. Petrolün sert bir düşüş yaşamasıyla altına olan talep çok hızlı şekilde arttı. Petrol fiyatlarının ilk önce 29, ardından 27,5 dolara düşmesi ve dip seviye olarak görülen 24,5 dolara kadar düşebileceğinin tahmin ediliyor. Aynı zamanda İtalya’da 14 şehrin korona virüsü sebebiyle karantina altına alınması… Bunların hepsi üst üste eklendiğinde altın fiyatlarının bir süre sonra sert bir yükseliş trendine gireceğinin bir göstergesi olarak zaten günün ilk saatlerinde işaretlerini vermişti. Cumartesi günü gramı 326 TL’den günü kapatan altın, güne 331 TL’den başladı ve şu anda yaklaşık 332,5 TL’den işlem görmektedir” dedi.

“UZUN VADEDE 400 TL SEVİYELERİNİ GÖRECEKTİR”

Vatandaşların yatırımlarında altına da yer vermelerini öneren Yıldırım, “Benim tahminime göre bir süre altında sert bir yükselişler görebileceğiz. Belli bir noktadan sonra ise özellikle petrol üreten ülkelerin likitte sıkıntısından dolayı belli bir miktar altın satışlarının gelebileceği tahminler arasında yer almaktadır. Ancak uzun vadeye baktığımızda zaten bütün dünyadaki altın üzerine analiz yapan analistlerin de ifade ettiği gibi, altın önce 350 TL, 380 TL sonra da 400 TL seviyelerini bu yıl içerisinde çok rahat görülebileceği beklenmektedir” diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)