Denizli Sanayi Odası, Türkiye’nin en mutlu iş yerleri arasında – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli Sanayi Odası, Türkiye’nin en mutlu...

Denizli Sanayi Odası, Türkiye’nin en mutlu iş yerleri arasında

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Mayıs 2024 Cuma - 12:35Güncelleme: 3 Mayıs 2024 Cuma - 12:36
Denizli Sanayi Odası, Türkiye’nin en mutlu iş yerleri arasında

Denizli Sanayi Odası (DSO), “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” araştırmasında ilk 50 iş yeri arasında yer aldı.

HappyPlacetoWork tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” araştırması tamamlandı. Araştırmaya farklı sektörlerden alanında marka olmuş lider şirketler katıldı. Aday şirketlerin insan yönetimi uygulamaları bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirildi. Liste puanı, anket sonuçları yüzde 50, insan yönetimi uygulamaları yüzde 50 oranında ağırlıklandırılarak hesaplandı ve sektörlerinde en yüksek puan alan 50 şirket, Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri Listesi’ne girmeye hak kazandı.

İLK KEZ BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ LİSTEYE DAHİL OLDU

Denizli Sanayi Odası, WellbeingIndex’ten 89, HR Check’den 70 olmak üzere ortalama 80 puan alarak; “Olağanüstü Çalışan Deneyimi Sertifikası ve Ödülü”nü almaya hak kazandı ve 1 Mayıs’ta açıklanan Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri Listesi’nde yer aldı. Üç yıldır gerçekleştirilen araştırmada, ilk kez bir sivil toplum örgütü listeye dahil oldu.

“MUTLULUK, BAŞARININ ANAHTARIDIR”

Haberin DevamıReklam
DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, konuyla ilgili açıklamasında “Denizli Sanayi Odası olarak, mutlu çalışanların başarı için kritik bir faktör olduğuna inancımızı her zaman yüksek tuttuk. Bu nedenle, Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri araştırmasında yer almaktan dolayı büyük bir gurur ve heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başarılı bir işletme için sadece rakamlar ve grafiklerin yeterli olmadığını belirten Kasapoğlu, “Denizli Sanayi Odası olarak mutlu çalışanların başarı için kritik bir faktör olduğuna inancımızı her zaman yüksek tuttuk. Başarılı bir işletme için sadece rakamlar ve grafikler yeterli değil. Başarımızın sırrı, insan odaklı yaklaşımda yatıyor. İş yerindeki her bir çalışanımızın sosyal, kişisel ve mesleki gelişimine önem veriyoruz. Çalışanlarımızın mutluluğunu artırmak için çeşitli programlar ve faaliyetler düzenliyoruz. Şeffaf iletişim ve adil bir çalışma ortamı oluşturmak, öncelikli hedeflerimiz arasında.” dedi.