25.01.2021, Pazartesi
9 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Sanal ev tekstil fuarı Virtual Hometex Turkey açıldı

Haber Merkezi - 12 Ocak 2021 Salı - 14:52 Sanal ev tekstil fuarı Virtual Hometex Turkey açıldı

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Denizli Sanayi Odasının (DSO) işbirliği, Ticaret Bakanlığının destekleri, Messe Frankfurt’un paydaşlığında düzenlenen ev tekstili sektöründe Türkiye’nin ilk sanal fuarı olan Virtual Hometex Turkey açıldı.

A- A+

Sanal fuarı Virtual Hometex Turkey, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TİM Başkanı İsmail Gülle, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, denib Başkanı Hüseyin memişoğlu, DSO Başkanı Müjdat Keçeci ve Messe Frankfurt İstanbul Yönetici Ortağı Tayfun’un katılımı ve Prof. Dr. Emre Alkin’in moderatörlüğünde düzenlenen açılış töreniyle başladı.

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, pandeminin geleneksel pazarlama yöntemlerinde de değişikliklere yol açtığını, Virtual Hometex Turkey Fuarı’nın da bunun bir parçası olduğunu, fuarda ülkemizin ev tekstili sektöründeki en önemli illeri Denizli, İstanbul ve Bursa’dan katılımcıların yer aldığını söyledi.

Sektörün en önemli organizasyonlarından olan 12-15 Ocak tarihleri arasında düzenlenmesi öngörülen Heimtextil Fuarı’nın pandemi dolayısıyla mayıs ayına ertelendiğini anımsatan Memişoğlu, “Biz de DENİB ve DSO olarak Heimtextil’in normal tarihleri olan ocak ayında Virtual Hometex Turkey Fuarı’nı gerçekleştirmek istedik. Fuara ev tekstili sektöründeki hedef pazarlarımız olan ABD, Almanya, İngiltere, Hollanda ve Rusya’dan alıcıları davet ettik” dedi.

88 katılımcının yer aldığı fuara şu ana kadar bin ziyaretçi kayıt yaptırdı. Fuar, 17 Ocak’a kadar dijital platform üzerinden devam edecek.