Denizli Model Fabrika, dönüşüme rehberlik edecek – D20Haber
22.06.2024, Cumartesi
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli Model Fabrika, dönüşüme rehberlik edecek

Denizli Model Fabrika, dönüşüme rehberlik edecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Mayıs 2024 Cumartesi - 12:12Güncelleme: 18 Mayıs 2024 Cumartesi - 12:12
Denizli Model Fabrika, dönüşüme rehberlik edecek

Kurulum çalışmaları devam eden Denizli Model Fabrikası ile ilgili gelinen nokta değerlendirilirken, tesisin sanayide dönüşüme rehberlik edeceği belirtildi.

Toplantı öncesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Abdullah Başar, Daire Başkanı Dr. Yücel Özkara, Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Serkan Ulu ile Denizli Sanayi Odası (DSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, istişare toplantısında bir araya geldi.

DSO’daki toplantıda, kent ekonomisi, kent sanayisine yön veren sektörler, üretim, istihdam ve ihracat konuları ele alındı. Denizli Model Fabrika’nın kente katacağı değerler üzerinde duruldu.

KASAPOĞLU: BU PROJEYİ SAHİPLENDİK

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Kasapoğlu, “Aidiyet hissettik, bu projeyi sahiplendik, belli bir yol aldık” dedi.

BAŞAR: BAKANLIK OLARAK BİZİM ODAĞIMIZ SANAYİ

Haberin DevamıReklam
Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Abdullah Başar ise, sanayi için verimlilik, eğitim ve üretimin öncelikli olduğunu bilerterek, “Bakanlık olarak bizim odağımız sanayi. Model Fabrikalar ile yalın dönüşüm sürecine rehberlik etmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

FABRİKADA İNCELEME

DSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Enis Emre Boz’un yaptığı sunumun ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ile DSO yönetimi, yapımı devam eden fabrikada incelemelerde bulundu.

Burada Kasapoğlu, model fabrika ile ilgili süreç, detay ve gelişmeleri aktardı. İnceleme ziyaretinde, fabrikanın yapım süreci ile ilgili bakanlıktan beklentiler ve talepler de iletildi.

2023 Ekim ayı sonunda mimari, statik, mekanik, elektrik, tüm projeleri tamamlanan, 2023 Aralık ayında, çelik konstrüksiyon ihalesi sonuçlandırılarak inşaat yapım işine başlanan Denizli Model Fabrika’nın çelik konstrüksiyon, arakat ve cephe taşıyıcıları montajı Mayıs ayı itibariyle tamamlandı.

2024 yılı içerisinde açılışının yapılması hedeflenen Denizli Model Fabrika’da inşaat çalışmaları devam ediyor.

DENİZLİ (İHA)