Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin temeli atıldı – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin...

Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin temeli atıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Aralık 2023 Pazar - 13:33Güncelleme: 3 Aralık 2023 Pazar - 13:33
Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin temeli atıldı

Honaz ilçesinde kurulacak Denizli Makine Organize İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (DEMİOSB) temeli atıldı. Altyapısının 2024’te tamamlanması planlanan Denizli Makine OSB’de, fabrikalar 2025’te yükselmeye başlayacak.

Honaz ilçesinin Gürlek ve Kocabaş mahalleleri arasında kalan 2,5 milyon m² alan üzerine kurulacak DEMİOSB’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Honaz Kaymakamı Hamit Genç, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı ve iş insanları katıldı.

Denizli Sanayi Odası ve DEMİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, ”Makina İhtisas OSB’nin hızlı bir şekilde faaliyete başlaması için hep birlikte sıkı bir şekilde özveri ile çalıştık. Denizli siyaseti ve Denizlili iş insanlarının yoğun gayretleri sonucunda bugün bu projede temel atma seviyesine geldik” dedi.

Bölgenin altyapı çalışmalarının 2024’ün sonunda bitirilmesinin planlandığını belirten Kasapoğlu, ödeneklerin hazır hale gelmesinden sonra da 2025 yılında bölgede fabrikaların yükselmeye başlayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Denizli Makine OSB’nin temeli atıldı.

DENİZLİ MAKİNE OSB

Denizli’de dağınık halde faaliyet gösteren makine ve makine aksamları imalatı yapan firmaların kümelenmelerini sağlayacak Denizli Makine OSB, Gürlek ile Kocabaş mahalleleri arasında 2,5 milyon m² alan üzerine planlandı.

Bölgede, ortak kullanım alanları tesis edilecek, metal laboratuvarı, ortak kullanım atölyeleri, makine sektörü ile ilgili meslek lisesi, tedarikçiler için kiralık işyerleri yer alacaktır.

Yeşil alanı fazla ve yapay gölü olan çevreci bir organize sanayi bölgesi hedeflendi.

Bölge içinde 115 sanayi parseli yer alacak.