19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Pekdemir Ailesi’ne konkordatoda 6 aylık yeni...

Pekdemir Ailesi’ne konkordatoda 6 aylık yeni süre verildi

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2020 Pazartesi - 12:21 Pekdemir Ailesi’ne konkordatoda 6 aylık yeni süre verildi

Denizli’de yerel marketçiliğin önemli isimlerinden olan Pekdemir Çiftliği Büyük Mağazacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nde konkordato süreci devam ediyor. Mahkeme, Pekdemir Ailesi’nin 3 ayrı ticari yapısıyla ilgili daha önce verilen konkordato kararlarının süresini 6 ay uzattı.

A- A+

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, Pekdemir Çiftliği Büyük Mağazacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Pekpa Tekstil Giyim Spor Eğlence Merkezi Gıda Mermer Tarım Ürünleri Hayvancılık Su ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile Cemal Pekdemir, oğulları Adnan, Faruk ve Hasan Hüseyin Pekdemir ile ilgili 22 Mayıs 2019’da verilen kesin mühletin, 14 Ağustos 2020’den başlamak üzere 6 ay uzatılmasına karar verdi.

Cemal Pekdemir ve oğullarına ait olan Pekdemir Çiftliği Büyük Mağazacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, FETÖ davaları ve girdiği ekonomik darboğaz nedeniyle 24 Aralık 2018’de konkordato ilan etmişti.

Devamında Pekpa Tekstil Giyim Spor Eğlence Merkezi Gıda Mermer Tarım Ürünleri Hayvancılık Su ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi için de konkordato istenmişti.

Cemal Pekdemir, oğulları Adnan, Faruk ve Hasan Hüseyin Pekdemir’in kişisel konkordato talepleri de 2019’un şubat ayında kabul edilmişti.