DENİB’de Türkiye’de tasarımın yeri, önemi ve tasarıma verilen değer konuşuldu – D20Haber
22.06.2024, Cumartesi
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. DENİB’de Türkiye’de tasarımın yeri, önemi ve...

DENİB’de Türkiye’de tasarımın yeri, önemi ve tasarıma verilen değer konuşuldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Haziran 2024 Salı - 12:53Güncelleme: 11 Haziran 2024 Salı - 12:54
DENİB’de Türkiye’de tasarımın yeri, önemi ve tasarıma verilen değer konuşuldu

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), “Sürdürülebilir Gelecek ve Uluslararası Fuarlarda Tasarımın Yeri” söyleşisine ev sahipliği yaptı.

Maison & Objet Fuarı Türkiye temsilciliği organizatörlüğünde, mimar Enis Tibet’in moderatörlüğünde ve tasarımcı Adnan Serbest anlatımıyla “Sürdürülebilir Gelecek ve Uluslararası Fuarlarda Tasarımın Yeri” söyleşisi, Denizli İhracatçılar Birliği Hizmet Binasında düzenlendi.

DENİB yönetim kurulu, üyeleri, moda dünyasının akademi temsilcilerinin ve tasarımcıların yoğun ilgi gösterdiği programın açılış konuşmasını yapan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “renkler, boyutlar ve trendlerden öte fuarlarda tasarımın önemini alanında uzman kişilerden dinleyeceğiz. Kaliteli ve dikkat çeken tasarımlarla fuarla katılımın marka oluşumuna olumlu katkı sağlayacağını ve firmalara farklı pencereler açacağı kanaatindeyiz” dedi.

Haberin DevamıReklam
Açılış konuşmasının ardından tasarımcı Adnan Serbest, Türkiye’de tasarımın yeri, önemi, tasarıma verilen değer, yapay zekanın tasarımın geleceğine etkisi gibi birçok merak edilen konuya değindi. Katılımcıların oldukça interaktif bir şekilde yer aldığı söyleşide tüm sorular yanıtlandı.

Adnan Serbest’in değerli katkılarının ardından, hediyelik eşya, moda aksesuarları, çocuk oyuncakları ve mobilyaları, mutfak mobilyaları ve eşyaları, ev aksesuarları,ev tekstili, zanaat ürünleri, özel tasarım ürünler, ev mobilya ürünleri gibi dekorasyon sektörlerini kapsayan ve alanında önde gelen Maison & Objet Paris Fuarı’nın Türkiye Temsilcisi Raşit Tibet ise fuara ilişkin detaylı bir sunum gerçekleştirdi.