24.05.2022, Salı
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. DENİB Başkanlığına Hüseyin Memişoğlu yeniden seçildi

DENİB Başkanlığına Hüseyin Memişoğlu yeniden seçildi

Haber Merkezi - 7 Nisan 2022 Perşembe - 18:10 DENİB Başkanlığına Hüseyin Memişoğlu yeniden seçildi

Denizli İhracatçılar Birliğinin (DENİB) Başkanlığına Hüseyin Memişoğlu yeniden seçildi. Güven tazeleyen Memişoğlu, 2026’ya kadar görevde olacak.

A- A+

DENİB’in seçimli olağan genel kurulu bugün birliğin hizmet binasında gerçekleştirildi. Gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından seçimlere geçildi. Tek listeyle gidilen seçimlerde 2018’de DENİB Başkanlığına seçilen Hüseyin Memişoğlu, güven tazeledi.

DENİB Başkanlığını Nisan-2026’ya kadar sürdürecek olan Memişoğlu, üyelere yaptığı teşekkür konuşmasında, “2018 yılında başladığımız görevimize yeni dönemde de devam edeceğiz. Kıymetli ihracatçılarımız bu görevi bize layık gördüler, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geçen sene kırdığımız 4,6 milyar dolar değerindeki Denizli ihracat rekorumuzu bu sene de geride bırakacağımıza inanıyoruz. Son 12 aylık ve 2022’nin ilk çeyrek verileri de bu noktada bize güçlü ipuçları veriyor. Yıl sonunda Denizli ihracatında 5 milyar dolar sınırını aşacağız. Denizli’nin ülkemiz ihracatında renkli bir mozaiği var. Tüm sektörlerimizle, bütün dinamiklerimizle ihracatımıza katkımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Memişoğlu başkanlığındaki DENİB Yönetim Kurulunda Erikoğlu Emaye Bakır Tel San AŞ, Egem Tekstil Konfeksiyon San. ve TİC LTD ŞTİ, Atlas Boya Tekstil San ve Tic AŞ, Çalışkan Tar. Ür. İnş. Taah. Teks. San. ve TİC LTD ŞTİ, Ionic Stone Maden ve Ticaret LTD ŞTİ, Gardenya Tekstil Konfeksiyon San ve Tic LTD ŞTİ, Turkuaz Tekstil San ve Ticaret AŞ, DEMSAN Denizli Mensucat Sanayi ve Tic AŞ, Uğurlular Tekstil San ve Tic AŞ, Tosunoğlu Tekstil San ve Tic AŞ temsilcileri görev yapacak.

Denetleme kurulu da Muteks Mutlubaşlar Tekstil San ve Tic. AŞ, Neşe Tekstil San ve Tic. AŞ, ABC Tekstil San Ve Tic AŞ temsilcilerinden oluştu.