06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. DEGİAD Başkanı Urhan: Zamlar ilave yük...

DEGİAD Başkanı Urhan: Zamlar ilave yük bindirmektedir

Haber Merkezi - 3 Kasım 2021 Çarşamba - 16:42 DEGİAD Başkanı Urhan: Zamlar ilave yük bindirmektedir

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, son dönemde yapılan zamların sanayicilerin ve KOBİ’lere ilave yükler getirdiğini belirtti.

A- A+

DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, yazılı açıklamasında, bir süredir öngördükleri ve kamuoyunda dile getirdikleri fiyat artışlarının işletmelerde maliyetleri yükselttiğini kaydetti. Urhan, “Özellikle doğal gazdaki son fiyat artışının sadece sanayi ve elektrik üretim odaklı olması, Türk sanayisi ve KOBİ’lerinin omuzlarına ilave yük bindirmekte, halihazırda yaşanmakta olan ham madde tedariki, emtia artışları ve navlun krizi ile beraber ele alındığında büyük zorluk oluşturmaktadır” değerlendirmesini yaptı.

Bu gelişmeleri endişe ile takip etiklerini kaydeden Urhan, “Bu durumun satış fiyatlarına ve buna bağlı olarak ülkemizin amansız mücadele verdiği enflasyona olumsuz etkisi kaçınılmazdır. Bu nedenle işletmelerimizin üzerindeki enerji maliyeti baskısı acilen azaltılarak üreticilerimizin ve ihracatçılarımızın rekabet gücünün artırılması gerektiğini kamuoyu ile paylaşırız” ifadelerini kullandı.