17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Dedeman’ın 2020 yılı hedefi 312 milyon...

Dedeman’ın 2020 yılı hedefi 312 milyon liralık ciro

Engin ÜNAL / D20HABER - 12 Mart 2020 Perşembe - 13:29 Dedeman’ın 2020 yılı hedefi 312 milyon liralık ciro

Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, grup olarak 2023’e kadar otel sayısını 25’e, oda sayısının 3 bin 800'lere çıkarmayı, bu yıl da 312 milyon liralık bir ciroyu gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

A- A+

Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Park Dedeman Denizli Genel Müdürü Seher Gökçe ve grubun üst düzey yönetimi ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Dedeman, grubun turizm sektördeki faaliyetlerini ve önümüzdeki döneme ilişkin hedeflerini aktardı.

Dedeman, Türk turizminin uluslararası otel zinciri olan Dedeman Turizm Grubunun ilk otelini 1966 yılında Ankara’da açtığını, halen 15’i Türkiye’de, 2’si yurt dışında olmak üzere 17 otelle hizmet verdiklerini, bin 300 kişiye yakın çalışanları bulunduğunu, turizm grubunda kadın çalışan sayısının 377 olduğunu ve bunun yüzde 31’e denk geldiğini, otelcilik grubu yönetiminin ve icra kurulunun yüzde 50’sini kadınların oluşturduğunu belirterek, “Bu oranlar Türkiye ortalamasının oldukça üstünde” ifadesini kullandı.

“DENİZLİ’NİN TURİZM POTANSİYELİNİ ÖNE ÇIKARACAĞIZ”

Denizli Dedeman Park Oteli’nin kendileri için öneminin büyük olduğunu vurgulayan Dedeman, “Park otel konseptimizin ilk oteli burası. 2012’den bu yana devam ediyoruz. Burada marka olarak bulunmaktan gurur duyuyoruz. Bu otelimizin benim için bir başka önemi daha var. 17 otelimizin içinde kadın genel müdür sadece burada görev yapıyor. Bizler, Denizli’nin barındırdığı kültürel ve doğal mirasa sahip çıkan bir yaklaşımla turizm potansiyelini daha da ön plana çıkaracağız” dedi.

“HER YIL İKİ YENİ TESİS”

Basın toplantısında hedeflerine de değinen Dedeman, “Zincirimizi büyütmek istiyoruz. Her yıl 2 yeni tesis açarak 2023’te 25’e çıkarmak istiyoruz. Kevcut otellerde oda sayımız 2 bin 737. Bu sayıyı 2023’de 3 bin 800’lere çıkarmayı hedefliyoruz. 2019’da 270 milyon TL’lik bir ciroyu yönettik., 2020’deki hedefimiz ise 312 milyon TL’lik ciroyu yönetmek” açıklamasını yaptı.

GENÇLERE YÖNELİK KONSEPT

“Y” kuşağına yönelik konsept oluşturduklarını da kaydeden Dedeman Turizm Grubu İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, “Milenyum gençliği her şeyin dijital olduğu yeni trend yerlerde vakit geçirmek istiyor. Smart by Dedeman. Bu konsept yeni kuşağa hazırlandı. İlk lansmanını 2017’de yapmıştık. Aradan geçen zamanda bazı yenilemeler yapılması gerekti. Mimari kadromuzu güçlendirdik, örnek oda üzerinde çalışılıyor” diye konuştu.

“RESORT OTELCİLİK GÜNDEMDE”

Grubun “resort otel” konseptine bakışının değiştiğini de açıklayan Dedeman, “Daha önceki toplantılarımızda resort otellerle ilgilenmediğimizi, şehir otelciliği üzerine odaklandığımızı söylemiştik. Ancak resort otellere de sıcak bakmaya başladığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle Ege’de ve Akdeniz’de bir ya da iki resort otel için araştırmalarımıza başladık” ifadelerini kullandı.

FİDAN DİKİLDİ

Basın toplantısının sonunda, Banu Dedeman ve turizm grubunun üst düzey yönetimi, Denizli Dedeman Park Oteli’nin bahçesine zeytin, çınar, ıhlamur fidanları dikimi gerçekleştirdi.