Çinli otomotiv şirketi Türkiye pazarında Denizli’yi seçti – D20Haber
30.11.2023, Perşembe
12 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Çinli otomotiv şirketi Türkiye pazarında Denizli’yi...

Çinli otomotiv şirketi Türkiye pazarında Denizli’yi seçti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Ekim 2023 Pazar - 11:16Güncelleme: 22 Ekim 2023 Pazar - 11:20
Çinli otomotiv şirketi Türkiye pazarında Denizli’yi seçti

Çin'in büyük otomotiv üreticilerinden biri olan DFSK Motor, SHS Filo distribütörlüğünde Türkiye satışlarına başladı. Yedi satış noktasından birisi Denizli oldu.

DFSK Genel Müdür Yardımcısı Du Xianjun, Türkiye’yi Avrupa’nın merkezi olarak konumlandırmayı hedeflediklerini belirterek, “Planlarımızdan biri Avrupa bölgesinde bir üretim üssü kurmak. Grup olarak baktığımızda Türkiye’nin en önemli aday ülkeler arasında öne çıktığını söyleyebilirim” dedi.

DFSK Genel Müdür Yardımcısı Du Xianjun, Türkiye’yi Avrupa’nın merkezi olarak konumlandırmayı hedeflediklerini, DFS’nın “Değişimi Fark et Sıra dışı Kal” mottosuyla Türkiye otomotiv sektörüne giriş yaptıklarını, Türkiye pazarının DFSK için hayati önem taşıyan stratejik bir pazar olduğunu söyledi.

2005’ten itibaren DFSK’nın mini ticari araçları toplu ihracata başladığını aktaran Xianjun, “DFSK 2007’de AB sertifikası alarak AB sertifikasyonunu geçen ve Avrupa pazarına toplu ihracat yapan ilk Çinli otomotiv markalarından biri olmuştur. DFSK olarak iş ortaklarımızla yakın işbirliğine büyük önem veriyoruz. Müşterilerimize en iyi otomobil satın alma deneyimini yaşamalarını sağlamak için profesyonel eğitim ve satış sonrası hizmet de sağlıyoruz. Yerel ortaklarımızla stratejik ortaklığımızı derinleştirmeyi ve Türkiye pazarına çok daha çeşitli ürünler getirmeyi, müşteri ihtiyaçlarını karşılamayı ve karşılıklı başarıya ulaşmayı umuyoruz” diye konuştu.

7 İL BELİRLENDİ, BİRİSİ DENİZLİ

Haberin DevamıReklam
DFSK Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hakan Şahsuvaroğlu da dayanıklılık, verimlilik ve ulaşılabilir fiyat avantajıyla ilgili segmentlerdeki rekabete farklı bir soluk getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Şahsuvaroğlu, binek modellerin yanında, tamamı “Euro 6” regülasyonlarına uygun ticari araçlarla Türkiye pazarına Çin üzerinden 6 farklı ürün gamı ile güçlü bir giriş yaptıklarını kaydederek, “Buna paralel olarak bayi yapılanmamız da sürüyor. Yoğun bir talep alıyoruz. Emin adımlarla bayi ağımızın ülkemizin her bölgesinde yer alacak şekilde bir yapılanma içinde olacağız. İlk etapta İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Denizli ve Diyarbakır’da olmak üzere 7 yetkili satıcı ve 21 servis noktası ile start veriyoruz. 2024 yılında bayi sayımızı 12’ye, servis noktamızı da 40’a çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

6 MODEL SATIŞA SUNULACAK

Öte yandan, toplantıda verilen bilgilere göre, 2 benzinli SUV, 2 benzinli ticari, 2 elektrikli ticari araçtan oluşan 6 modelin satışı ilk etapta 7 yetkili satıcıyla gerçekleştirilecek. DFSK Motor’un 1 milyon 175 bin TL’den başlayan fiyatlara sahip SUV modelleri yüksek standart donanımları, farklı tasarımları, yüksek verimlilik sunan motorları ve konforlu sürüşüyle öne çıkıyor. Bununla birlikte DFSK Motor, 675 bin TL’den başlayan geniş ticari araç ürün gamıyla her türlü beklentiye yanıt verecek modelleri Türk kullanıcılarıyla buluşturuyor. (AA)