27.09.2020, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu

Çetin Şirketler Grubu’ndan ekonomiye lojistikle 110 milyon $’lık katkı

Haber Merkezi - 11 Şubat 2020 Salı - 09:54 Çetin Şirketler Grubu’ndan ekonomiye lojistikle 110 milyon $’lık katkı

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin’in sahibi olduğu Çetin Şirketler Grubu, Mersin’de vereceği lojistik hizmetle ekonomiye yıllık 110 milyon dolarlık katkı sağlayacak.

A- A+

Denizli’de çimento ve beton sektöründe faaliyet gösteren Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in yönetim kurulu başkanı olduğu Çetin Şirketler Grubu, faaliyet alanını genişleterek büyümeye devam ediyor. Yaklaşık 30 yıldır Denizli ekonomisine katkı sağlayan Çetin Şirketler Grubu, daha önce Denizli Çimento’nun sahibi olan Eren Holding’e ait Mersin Taşucu’ndaki Avrupa’nın en büyük çimento fabrikasının çimento ve klinger lojistik işini yüklendi.

Yılda 3,5 milyon ton çimento ve klinger ihracatı yapan fabrikanın lojistiğini alan Çetin Şirketler Grubu, çalışmalarını tamamlayarak 1 Şubat tarihi itibariyle hizmet vermeye başladı. Çetin Şirketler Grubu, 120 araç ve yaklaşık 200 personeliyle başta ABD olmak üzere, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’ya çimento ve klinger taşıma işini yürütüyor.

Ülke ekonomisine yılda 110 milyon dolar katkı sağlayacaklarını belirten Çetin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çetin, “İnşaat sektöründe yaklaşık 30 yıllık tecrübemiz ve bize duyulan güvenle önemli bir çalışmaya daha imza atmaya başladık. Hem ülke hem de Denizli ekonomisine katkı vermeyi sürdüreceğimizden dolayı mutluyuz. Allah utandırmasın” dedi.