29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Çatısını enerji santraline dönüştürmek isteyene DOSB...

Çatısını enerji santraline dönüştürmek isteyene DOSB destek verecek

Haber Merkezi - 19 Nisan 2018 Perşembe - 11:45 Çatısını enerji santraline dönüştürmek isteyene DOSB destek verecek

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Müdürlüğü, fabrika çatılarında enerji üretmek isteyen sanayicileri destekleyecek.

A- A+

Bu amaçla DOSB Müdürlüğü ve Prime Enerji işbirliği ile “Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Santralleri Kurulumu” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. DOSB Konferans Salonu’ndaki toplantıda konuşan Bölge Müdürü Ahmet Taş, “Sanayicilerimizi her konuda bilgilendirmeye devam ediyoruz. Enerji konusunda dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla sanayicilerimizin fabrika çatı sistemleri üzerine güneş enerjisinden elektrik üretimi yapmalarını destekliyoruz. Bu konuda projeleri olan firmalara da gerekli kolaylıkları sağlayacağız” dedi.

Prime Enerji Off-Grid Projeler Koordinatörü İbrahim Karadeniz ve İş Geliştirme Müdürü Özge Erdoğan ise,katılımcılara çatı üzeri güneş enerjisinin uygulanmasında öz tüketim modeli, fotovoltaik paneller, güneş enerjisi konusunda temel ve uygulamalı araştırma ve geliştirmenin özendirilmesi, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması konularında ayrıntılı bilgiler verdi.

Prime Enerji İş Geliştirme Müdürü Özge Erdoğan, “Ülkemizde son yıllarda hızla artan güneş enerjisi santralleri, saha kurulumlarından sonra endüstriyel çatı üzeri öztüketim modeli ile devam ediyor. Fabrika çatılarını enerji santrallerine dönüştürerek aynı yerde üretim ve tüketim yapan, kendi enerjisini kendi üreten bağımsız tesisler için çalışıyoruz” dedi.