23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Capital’in 500 büyük şirket araştırmasına Bereket damgası

Haber Merkezi - 1 Ağustos 2017 Salı - 11:28 Capital’in 500 büyük şirket araştırmasına Bereket damgası

Capital dergisince bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Özel Şirketi” araştırmasına merkezi Denizli’de bulunan ve enerji sektöründe değişik illerde faaliyet gösteren Bereket Enerji damgasını vurdu. Bereket Enerji, Türkiye’nin “devler ligi”nde 6 şirketiyle yer aldı.

A- A+

2016 yılı şirket performanslarının ve cirolarının kriter alındığı “Capital 500” araştırmasında, Bereket Grubu şirketlerinden Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. 60., Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş 108., GDZ Enerji Dağıtım A.Ş. 156., ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. 241., Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. 321., ve Çatalağzı Termik Enerji Üretim A.Ş. 425. sırada yer aldı.

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, araştırmaya bakıldığında enerji sektörünün ağırlığının görüleceğini belirterek, “Türkiye bu sektördeki yatırımları ile daha da güçlenecek’’ dedi.

Capital’in 500 büyük şirket araştırmasına Bereket damgası

“ENERJİ GÜVENLİK VE BAĞIMSIZLIK İÇİN ÖNEMLİ”

Ülkelerin gelişmişliklerinin enerji üretimi ve elektrik tüketimiyle ölçüldüğünü vurgulayan Saldanlı, ‘’Ülkemiz enerji sektöründe büyük bir atılım gerçekleştirdi. Türkiye’nin geçmiş yıllarda dünyada adı bile geçmezken, son 15 yıldaki yatırımların sonucu bugün 80 bin MW’lık (megawatt) kurulu güç kapasitesiyle 13. sıraya yükseldi. Unutmayalım ki, enerji üretimi ve güvenliği bir ülkenin hem bağımsızlığında hem de ekonomik hayatında hayati önem taşıyan bir konudur. Türkiye işte bu yüzden enerjide bir başarı hikayesi yazmıştır. Bereket Enerji Grubu olarak bu duyarlılıklarla yolumuza devam ediyoruz. Her çabamız Türkiye’nin geleceği, her yatırımımızda Türk insanının mutluluğu içindir’’ diye konuştu.