17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Bereket Enerji, Türkiye Mühendislik ve Kariyer...

Bereket Enerji, Türkiye Mühendislik ve Kariyer Fuarı’nda

Haber Merkezi - 15 Ekim 2018 Pazartesi - 16:56 Bereket Enerji, Türkiye Mühendislik ve Kariyer Fuarı’nda

Bereket Enerji, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin öncülüğünde düzenlenen Türkiye Mühendislik ve Kariyer Fuarı’na katıldı.

A- A+

Kısa adı TÜMKAF olan ve İstanbul’da Vodafone Park’ta başlayan fuar, iş arayışında olan ve staj yapmak isteyen mühendis adaylarının akınına uğradı. Bereket Enerji bu nedenle iş hayatına atılacak öğrencilere CV nasıl hazırlanır, meslek seçimi ve çalışma hayatında nelere dikkat edilmesi gereken konular hakkında aydınlatıcı bilgiler verildi.

Öğrencilere ayrıca Bereket Enerji mühendisleri Cihat Akkoç “Temiz enerji, temiz gelecek”, Yavuz Selim Yalçın “HES projeleri yapım aşamaları ve proje örnekleri” İsmail Mahmur ve Merve Beydemir “Enerji Ticareti nasıl yapılır” konularında sunumlar eşliğinde konferans verdi.
Bereket Enerji Üretim A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Sultan Piltan ise, son yıllarda mühendislik fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin enerji sektörüne ilgi gösterdiğine dikkat çekerek, “Öğrencilere iş hayatı yolunda rehberlik etmeyi ve aydınlatmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, Türkiye’nin en geniş kapsamlı TÜMKAF’aa her yıl katılıyoruz. İnsana yapılan yatırımın önemini biliyor ve bu çalışmayı en büyük sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz” dedi.