Aydem Enerji Grup Şirketleri’nde üst düzey yönetim değişiklikleri – D20Haber
30.11.2023, Perşembe
12 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Aydem Enerji Grup Şirketleri’nde üst düzey...

Aydem Enerji Grup Şirketleri’nde üst düzey yönetim değişiklikleri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Ekim 2023 Cuma - 15:54Güncelleme: 27 Ekim 2023 Cuma - 15:54
Aydem Enerji Grup Şirketleri’nde üst düzey yönetim değişiklikleri

Aydem Yenilebilir Enerji ve Aydem Perakende / Gediz Perakende’de yeni genel müdür atamaları gerçekleştirildi.

Aydem Yenilenebilir Enerji ile Denizli, Aydın, Muğla, İzmir ve Manisa’nın illerine elektrik sağlayan Aydem Perakende ve Gediz Perakende’de Genel Müdürlük koltuklarına önemli atamalar gerçekleştirildi.

Yapılan açıklamaya göre, Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğüne Serdar Marangoz getirildi. Daha önce Aydem Perakende ve Gediz Perakende’de Genel Müdürlük görevini yürüten Marangoz, ayrıca Aydem Yenilenebilir Enerji’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenecek.

ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Marangoz, kariyerine Siemens AG’de başladı. 2009 yılından bu yana Aydem Enerji çatısı altında farklı şirketlerde üst düzey yöneticilik görevleri üstlenen Marangoz, 2019 yılında Aydem Enerji Ticaret Grup Başkanı (CCO) ve Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Marangoz, 2021 yılından bu yana Aydem Perakende ve Gediz Perakende Genel Müdürlüğü görevini üstlenmekteydi.

Haberin DevamıReklam
Aydem Perakende ve Gediz Perakende Genel Müdürlük görevine ise Mustafa İren getirildi. Daha önce aynı şirketlerde operasyon direktörlüğü görevini üstlenen İren, Başkent Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü mezunu. Sektörde 12 yılı aşkın deneyimi bulunan İren, kariyerine Garanti Bankası’nda başladı ve 2011 yılında enerji sektörüne geçiş yaptı. Enerjisa’da 9 yıl üst düzey yöneticilik görevlerini yürütmesinin ardından, 2020 yılından bu yana Aydem Perakende ve Gediz Perakende’de Operasyon Direktörlüğü görevini getirilmişti.