15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Aydem, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin katılımcısı...

Aydem, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin katılımcısı oldu

Haber Merkezi - 13 Ocak 2022 Perşembe - 14:07 Aydem, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin katılımcısı oldu

Aydem Enerji’nin Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa’da elektrik perakende alanında faaliyet gösteren iki şirketi, dünyanın en büyük sürdürülebilirlik girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) katılımcısı oldu.

A- A+

Sağladığı katılımla tüm iş süreçlerinde UN Global Compact’in insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanındaki 10 ilkesine uymayı taahhüt eden Aydem Perakende ve Gediz Perakende, söz konusu prensipleri gözetmenin yanı sıra her yıl bu alanlardaki çalışmalarını raporlayıp, taahhütlerini yerine getirdiklerini de somut göstergelerle ortaya koyacak.

Enerji sektöründe “sürdürülebilir”, “yenilikçi” ve “insan odaklı” yaklaşımlarıyla fark yaratmak üzere çalışmalarına devam ettiklerini belirten Aydem Enerji CEO’su İdris Küpeli, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Haberin DevamıReklam

“Tam anlamıyla sürdürülebilir ve dengeli bir biçimde büyümeden bahsetmemiz gerekiyorsa, bunu ancak insana yatırım yapıp, içinde bulunduğumuz ekosisteme ve tüm paydaşlarımıza olan sorumluluklarımıza sahip çıkarak gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde, uzun yıllardır varlığını sürdüren şirketlere baktığımızda, finansal tabloların tek başına bir anlam ifade etmediğine daha fazla şahit olacağız. Aydem Enerji olarak, sürdürülebilir kurumsal hedeflerimize ulaşmak adına her zaman üzerimize düşen sorumlulukla hareket ediyoruz. Bağımsız enstitülerce sertifikalandırıldığımız harika bir iş yeri olma yolculuğumuzda da çalışanlarımızın sürdürülebilir memnuniyetlerine odaklanarak, küresel ilkeleri kucaklayan pek çok projeyi hayata geçirdik. 2020’de Aydem Yenilenebilir Enerji şirketimiz için attığımız imzayla, UN Global Compact’in 10 ilkesine uyacağımızın sözünü vermiştik. 2021 yılında ise imzacı konumundan katılımcı statüsüne yükseldik. Şimdi de bu güçlü taahhüdümüze Aydem Perakende ve Gediz Perakende şirketlerimizi de dahil etmenin mutluluğu içindeyiz.”