Asgari ücrette tek zamma dönüş – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Asgari ücrette tek zamma dönüş

Asgari ücrette tek zamma dönüş

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Kasım 2023 Salı - 14:46Güncelleme: 21 Kasım 2023 Salı - 14:46
Asgari ücrette tek zamma dönüş

Asgari ücrette yılda tek zamma dönüş sinyali. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret zammının daha önce yılda bir kez yapıldığını anımsatıp, "Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.

Yılbaşı yaklaşırken 2024 yılında uygulanacak asgari ücret gündemdeki yerini koruyor. Bu konuda yeni bir açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Asgari ücretle ilgili soruya Işıkhan, “Temmuz ayında olduğu gibi ilke yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz” yanıtını verdi.

Işıkhan, asgari ücret görüşmelerinin aralık ayında başlayacağını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Geçen temmuz ekstraydı. O da Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra oldu. Ama ihtiyaç hasıl olursa bir araya gelinebilir. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü.”