21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı...

Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı Listesi’nde 2 Denizlili

Haber Merkezi - 8 Mayıs 2017 Pazartesi - 16:59 Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı Listesi’nde 2 Denizlili

Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırması sonuçları açıklandı. Geçen yıl 4’üncü sırada yer alan Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci yerini korurken, Denizli’den listeye giren ikinci isim 30’uncu sıradaki Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı oldu.

A- A+

Her yıl “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi”, “Anadolu Markaları” gibi araştırmalar yapan ve bu araştırmaların sonuçlarını kamuoyuyla paylaşan Ekonomist Dergisi, bu yıl 6’ncısını düzenlediği “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının sonuçlarını bu hafta yayınlanan sayısında okuyucuları ile paylaştı.

Müjdat Keçeci’nin dördüncü sırada yer aldığı araştırmada, ilk sıra yine Gaziantepli Abdülkadir Konukoğlu’nun oldu. Hatay ve Osmaniye’den dev bir demir-çelik grubu çıkaran Tosyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, ikinci sıradaki yerini korudu. Bursa’nın önde gelen şirketi Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ise iki sıra yükselerek bu yıl üçüncü sırada yer aldı.

Haberin DevamıReklam

Bu yıl ilk defa listeye giren Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, 30’uncu sırada yer aldı. Böylelikle Denizlili iki işadamı, “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” listesinde yerini almış oldu.

Ekonomist Dergisi, ilk olarak 2011 yılında, İzmir, İstanbul ve Ankara dışında kalan Anadolu illerindeki iş insanlarını mercek altına alarak, bulunduğu bölgeye en çok katkıyı sağlayan 50 iş insanını seçmişti. Geçen sene açıklanan listede dördüncü olan Müjdat Keçeci, bu yıl da yerini korudu. Ekonomist Dergisi tarafından yapılan bu araştırmanın temel kriteri, seçilmiş olan isimlerin bulundukları bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine, istihdamına sundukları katkı olup; Müjdat Keçeci ve Ceyhan Saldanlı’nın bu başarısı Denizli’ye yaptıkları ekonomik ve sosyal katkılarla açıklanıyor.