Adm ve Gdz Elektrik ile TEDAŞ arasında iş birliği protokolü – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Adm ve Gdz Elektrik ile TEDAŞ...

Adm ve Gdz Elektrik ile TEDAŞ arasında iş birliği protokolü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Aralık 2023 Perşembe - 13:32Güncelleme: 21 Aralık 2023 Perşembe - 13:33
Adm ve Gdz Elektrik ile TEDAŞ arasında iş birliği protokolü

Adm ve Gdz Elektrik ile TEDAŞ Genel Müdürlüğü arasında dijital atölye sisteminin kullanımına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Gerçek hayatta karşılaşılan problemlerden yola çıkılarak, üç boyutlu sanal ortamlarda oluşturulan gerçeklik senaryoları ve bu senaryolar içerisinde kullanıcıların problemlerin çözümü için gerçekleştirebilecekleri çeşitli etkileşimleri içeren yazılım teknolojisiyle ilerletilen sistemde önceliğin iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin olması planlanıyor.

TEDAŞ bünyesinde hazırlanıp hayata geçirilen Dijital Atölye Projesi sektör ve şirket için önemli bir adım olarak gösteriliyor.

Yeni uygulama alanlarında yapmış oldukları çalışmaları sürdürürken, eğitim alanında da teknolojik gelişmelerin takipçisi olduklarını ifade eden Adm Elektrik Genel Müdürü Ahmet Bayramoğlu, TEDAŞ’ın uygulamaya geçirdiği Dijital Atölye Sistemi ile sektörde önemli bir adım atılmış olduğunu söyledi.

Haberin DevamıReklam
Enerji sektörü olarak tehlikeli bir iş sınıfında bulunduklarının dikkati çeken Bayramoğlu, “Özellikle elektrik dağıtım alanı enerji sektörünün sahada var olan en aktif kolunu oluşturuyor. Bu çalışmalar doğa olaylarından bağımsız her türlü koşulda devamlılık gösteriyor. Bu nedenle çalışma arkadaşlarımızın önce kendi can güvenlikleri için eğitimlerini aksatmadan sürdürmeleri bizler için önem arz ediyor”dedi.