01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Adm Elektrik, uygulayacağı 14 projeye 10...

Adm Elektrik, uygulayacağı 14 projeye 10 milyon TL bütçe ayırdı

Haber Merkezi - 19 Kasım 2021 Cuma - 10:50 Adm Elektrik, uygulayacağı 14 projeye 10 milyon TL bütçe ayırdı

Denizli’nin enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketi Adm Elektrik, uygulayacağı 14 proje için 10 milyon liralık bütçe oluşturdu.

A- A+

Teknoloji ve inovasyon odaklı çalışmalarını sürdüren Adm Elektrik, yeni Ar-Ge Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Enerji sektöründe operasyonel verimlilik ve kesintisiz enerji sağlamak adına teknoloji odaklı çalışmaların yürütüleceği bir üs olacak merkez, elektrik dağıtım sektörünün gelişimine de katkı sağlayacak.

“AR-GE MERKEZİ FIRSAT SUNACAK”

Ar-Ge Merkezi ile elektrik şebekesi operasyonlarının kalitesini artırmak istediklerini ifade eden Adm Elektrik Genel Müdürü Ahmet Bayramoğlu, “Bunu sağlamak adına teknik araştırma ve uygulama projelerini kısa vadede gerçekleştirmek istiyoruz. Yeni Ar-Ge merkezimize elektrik dağıtım operasyonlarımızdaki hizmet kalitesini daha da ileriye taşıyacak, enerji arzına ve kesintisizliğine odaklanan projeler geliştirilmesini destekleyeceğiz. Bu projeleri hayata geçirmek üzere öncelikle veri analitiği, raporlama ve ön kestirimci bakım projelerine odaklanacağız. Uzun vadedeki hedefimiz ise hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlara sunmak üzere enerji izleme, değerlendirme ve kontrolüne yönelik yazılım ve donanımlar geliştirerek, sektörde teknik danışmanlık verecek düzeye gelmek. Bu hedeflerimize ulaşabilmek için dünyadaki ve Türkiye’deki sektörel gelişmeleri yakından takip etmek çok kritik. Ar-Ge merkezimiz yeni trendleri, teknolojileri izlemek ve daha önemlisi bu gelişmelerin bir parçası, doğrudan üreticisi olmak üzere bizler için bir zemin sunacak. Bu noktada Ar-Ge merkezimiz bizler için çok değerli bir fırsat sunacak” dedi.

AR-GE FAALİYETLERİNDE ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİ

Pamukkale Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmaları için iş birliği protokolü imzaladıklarını bildiren Bayramoğlu, imzalanan protokoller ile üniversite öğrencilerinin Ar-Ge faaliyetlerini takip etmesinin, sektöre dair danışmanlık almasının ve projeleri için uygulama alanı bulmalarının mümkün olacağını kaydetti.

Bayramoğlu, üniversiteler ile iş birliği yaparak gençlerin enerjisinden ve yenilikçi bakış açısından faydalanmanın Ar-Ge çalışmalarının daha üst seviyelere çıkarılması noktasında önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

PROJELERE 10 MİLYON TL

Ar-Ge çalışmalarıyla EPDK tarafından bütçesi onaylanan 10 milyon TL değerinde 14 projeyi sürdürdüklerini belirten Bayramoğlu, bu projelerle beraber ulusal ve uluslararası birçok önemli firma ile de iş birliği yaptıklarını, geliştirdikleri projeler ile sadece yurt içinde değil yurt dışında da enerji sektörüne yön verecek ve ses getirecek çalışmalara imza atmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.