20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. 500 büyük arasında 33 Denizli firması

500 büyük arasında 33 Denizli firması

Haber Merkezi - 28 Mart 2017 Salı - 18:08 500 büyük arasında 33 Denizli firması

Ekonomist dergisi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan "Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" araştırmasında Denizli'den sıralamaya giren 33 şirkete plaketleri düzenlenen törenle verildi.

A- A+

Anemon Otel’de düzenlenen törene Vali Ahmet Altıparmak, milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Kazım Arslan, Melike Basmacı ve Emin Haluk Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, DESİAD Başkanı Okan Konyalıoğlu ve işadamları katıldı.

“Yereldeki Gücümüz” sloganıyla düzenlenen törende konuşan DESİAD) Başkanı Okan Konyalıoğlu, 2014 yılında Denizli’den 30 firmanın ilk 500’e girdiğini, 2015’tebu sayının 33’e yükseldiğini söyledi.

“DENİZLİ’DEKİ GİRİŞİMCİLİK RUHU DİĞER KENTLERDE YOK”

Haberin DevamıReklam

Vali Ahmet Altıparmak ise, Anadolu’nun en büyük şirketleri arasına giren Denizli firması sayısının katlanarak artması temennisinde bulundu. Altıparmak, “Denizli gerçekten bunu hak ediyor. Denizli’nin bunu başaracağına da canı gönülden inanıyorum. Denizli’deki bu girişimcilik ruhu diğer kentlerde yok. Ahilik kültürünün burada olması ayrı bir güzellik katıyor. Zira çok kazanmak başarmak değil. Bunu sizler de biliyorsunuz. Asıl olan bu kazancı helalinden kazanmaktır. Firmalarımızı kutluyorum” dedi.

Etkinlikte, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünde “Yerelden Küresele Bir Yol Haritası” konu başlığıyla Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, iş hayatındaki yurtiçi ve yurtdışı başarılarını katılımcılarla paylaştı.

Söyleşinin ardından Anadolu’nun en büyük 500 firması içinde yer alan 33 Denizli firmasına, protokol üyeleri tarafından plaketleri verildi.