22.06.2021, Salı
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Teknokent Genel Müdürü Yılmazyıldız, Denizli OSB’yi...

Teknokent Genel Müdürü Yılmazyıldız, Denizli OSB’yi ziyaret etti

Haber Merkezi - 24 Şubat 2021 Çarşamba - 17:05 Teknokent Genel Müdürü Yılmazyıldız, Denizli OSB’yi ziyaret etti

Pamukkale Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız, “Teknokent II. Faz ve Yenilik Merkezi” projesiyle ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ni zayiret etti.

A- A+

Pamukkale Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız ve Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Mesut Aydınlı’yi bölgeye gelişlerinde Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Bölge Müdürü Ahmet Taş, DOSTEK Koleji Okul Müdürü Sadi Öztekin karşıladı.

Teknokent II. Faz ve Yenilik Merkezi projesinde yer alacak olan OSB sanayicileri ile bir araya gelen İlyas Yılmazyıldız, “Değişik tanımlarla açıklanmaya çalışılan teknoparklar üniversite sanayi işbirliğinin somutlaştığı, uygulamaya konulduğu yerlerdir. Burada temel amaç, üniversiteler ve araştırma merkezlerindeki Ar-Ge sonuçlarının sanayiye aktarılmasıdır. Genellikle yeni ve ileri teknolojiye mal üretmek isteyen girişimcilerin faaliyetlerini üniversitelerin yanında veya yakınında yürütebilmelerine ve bu üniversitelerden yararlanabilmelerine olanak sağlamak amacıyla kurulurlar. Teknoparklar üniversite, sanayi, devlet ve yerel yönetimlerin katılımıyla oluşmaktadır. Bu oluşuma katılan her kesim sorumlulukları ve imkanları ölçüsünde katkı sağlamaktadır” dedi.

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu ise, “Organize Sanayi Bölgemizde Teknokent Faz II için 10 bin m²’lik bir alan ayrıldı. Bu alanda projelerin gerçekten üretilmesini, filli çalışmaların yapılması için kapalı yer yapacağız. Denizli OSB olarak bu teknolojik gelişmelere sanayicilerimizin de ayak uydurmasını istiyoruz. Milli gelirin yükselmesine paralel olarak başka sektörlere de kaymamız lazım. Bu çalışmalar ile birlikte Denizli’nin kendi kabuğundan çıkıp yeni sahalara girmesi lazım.Teknokent Faz II ve Yenilik Merkezi ile ilgili tüm sanayicilerimize bir yazı göndererek danışma ve yürütme kurulunda görev alacak olanların Bölge Müdürlüğümüze başvurmasını istedik. Başvuru yapan sanayicilerimizle bir Danışma Kurulu oluşturduk. Sanayicilerimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.