Alpay’dan DOSTEK’e ziyaret – D20Haber
25.05.2024, Cumartesi
14 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Alpay’dan DOSTEK’e ziyaret

Alpay’dan DOSTEK’e ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Nisan 2024 Salı - 16:23Güncelleme: 16 Nisan 2024 Salı - 16:24
Alpay’dan DOSTEK’e ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Ercan Alpay, DOSTEK Koleji’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

DOSTEK Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Ercan Alpay ve beraberindeki heyeti ağırladı. Ziyarette Alpay’a Denizli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Emin Oğur, Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz ve DOSTEK Koleji Müdürü Saadettin Dumlu da eşlik etti.

 

Okulda inceleme yaparak çalışmalar hakkında bilgi alan Alpay, öğrencilerle de bir araya geldi. Mesleki eğitimin kalkınmada önemli olduğunu kaydeden Alpay, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Kıymetli gençler, meslek liselerinde aldığınız eğitimler, kazanımlar gelecekte yaşamın her alanında sizlere büyük avantajlar sunacaktır. Mesleğinize ve kazanımlarınıza sahip çıkın. Her biriniz okulunuzdan mezun olduktan sonra teknisyen unvanı kazanacaksınız. İyi şartlarda istihdam edilmeniz ve ülkemizin gelişmesinde büyük faydalar sağlamanız gerekmektedir. Okulunuzun sunduğu imkanlar sizleri başarıya götürecektir. Bu kapsamda Denizli’ye böyle bir okul kazandırılmasında emeği geçenlere, Denizli OSB Yönetim Kurulu’na ve sanayicilerimize teşekkür ederiz.

Alpay ve beraberindekiler daha sonra Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmetlerini sürdüren DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’ni de ziyaret etti. Eğitim ortamlarını inceleyen Alpay, DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hakkı Öztürker’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Atölyelerdeki kursiyerler ve çırak öğrencilerle de bir süre sohbet eden Alpay, Türkiye’deki ilk özel mesleki eğitim merkezi olan DOSTEM’in kente kazandırılmasında emeği geçen Denizli OSB Yönetim Kurulu’na ve DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi idarecilerine teşekkür etti.