Kültürel ve Oluşturucu Endüstriler Dijital Hub Projesi ekibinden Denizli OSB’ye ziyaret – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Kültürel ve Oluşturucu Endüstriler Dijital Hub...

Kültürel ve Oluşturucu Endüstriler Dijital Hub Projesi ekibinden Denizli OSB’ye ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Ağustos 2023 Pazartesi - 14:49Güncelleme: 7 Ağustos 2023 Pazartesi - 14:49
Kültürel ve Oluşturucu Endüstriler Dijital Hub Projesi ekibinden Denizli OSB’ye ziyaret

Kültürel ve Oluşturucu Endüstriler Dijital Hub Projesi ekibi, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü (OSB) ziyaret ederek Bölge Müdürü Ahmet Taş ile bir araya geldi.

Avrupa Birliği IPA Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından fonlanan Create In Izmir “Kültürel ve Oluşturucu Endüstriler Dijital Hub Projesi” ekibi, Denizli OSB’yi ziyaret etti.

Ziyarete İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden IEU +KREA Direktörü Dr Sevay İpek Aydın, proje asistanı Aslı Doydu, Create In Izmir Projesi uzmanlarından Begüm Tatari, teknik destek ekibinden takım lideri Tomas Cernevicius, kilit uzman Emir Dzanic, proje asistanları Selen Kaynak ve İlksen Savaş katıldı.

Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş ile bir araya gelen heyet proje hakkında bilgi verdi. Aydın, projenin EGİAD, İzmir Vakfı ve İZKA ortaklığıyla oluşturucu endüstrilerin rekabetçi üstünlüğünü bölgede sağlarken, imalat ve turizm sektörü şirketlerini güçlendirmeyi hedeflediğini dile getirdi.

Projenin Ege Bölgesi’nde dijital oyun ve dijital sanatları destekleyen bilişim, yazılım, tasarım, sinema,televizyon ve diğer oluşturucu endüstrilere odaklandığını kaydeden Aydın, şunları söyledi:

“Ülkemizde oluşturucu endüstrilerin ve üretim sektörünün uluslararası gücünü artırmaya katkı sunmayı, üretim veya turizm sektöründe faaliyet gösteren paydaşların, projenin hizmetlerinden faydalanarak pazarlama iletişimi, marka geliştirme, endüstriyel tasarım, grafik tasarım, moda,tekstil tasarımı gibi tasarımın farklı kulvarlarında işletmelerini geliştirme imkanı sağlamaktadır. Create in İzmir Dijital Hub ortamının sunacağı imkanlarla şirketlerin görünürlüklerinin artıracağı ve hizmetlerini farklı sektörlerde ulusal ve uluslararası alanda geliştirme imkanı bulabilecekleri, proje süresince, düzenlenecek olan Hackathonlar, Ideathonlar ve Kreatonlar tasarım yarışması ve EXPO’ya katılarak iyi fikirleri tanımaları ve ticarileştirme veya yatırım için fırsat bulma imkanına kavuşacaklar.”

DENİZLİ (İHA)