İş ve işçi arayanlar İstihdam Fuarı’nda buluştu – D20Haber
11.12.2023, Pazartesi
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. İş ve işçi arayanlar İstihdam Fuarı’nda...

İş ve işçi arayanlar İstihdam Fuarı’nda buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Kasım 2023 Çarşamba - 15:46Güncelleme: 1 Kasım 2023 Çarşamba - 15:46
İş ve işçi arayanlar İstihdam Fuarı’nda buluştu

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Denizli Kariyer EXPO 2023 İstihdam Fuarı açıldı. İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi çerçevesinde düzenlenen fuar, iş arayanlar ve öğrenciler ile işçi arayan işverenleri buluşturuyor.

Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye’nin finansal desteği ile yürütülen İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında düzenlenen fuar; protokol, işverenler, iş arayanlar ve öğrencilerin katılımıyla Denizli Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi’nde (DOSTEM) açıldı.

İş gücü arzı ile talebinin buluştuğu bu ortamda katılımcılar, istihdam politikaları hakkında bilgi sahibi olabilecekleri gibi, işe girmekte zorlananlara yönelik olarak yürütülen aktif iş gücü politikalarının uygulamaları hakkında bilgilendirilecek.

USLU: SANAYİCİ İŞÇİ BULAMIYOR

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Uslu, açılış konuşmasında, iş arayanlar ile işverenleri buluşturmak istediklerini belirtti. Uslu, “Denizli sanayicileri olarak işçi bulamıyoruz ama bir taraftan da iş arayanlar var. İş arayanlar bana da geliyor ama masa başı iş istiyorlar. Denizli’de işsizlik bana göre düşük ve işçi arayan çok. Dışarıdan buraya belki transferler düşüne bilinir. Diğer illerden ve Doğu ile Güneydoğu bölgelerinden bazı çalışmalar yapıla bilinir” dedi.

ZOLAN: EYT ÇIKTIĞINDA 130 ŞOFÖRÜMÜZ AYNI ANDA EMEKLİ OLDU

Haberin DevamıReklam
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Denizli sanayisi, ekonomisi, ticareti, üretimi ile her yönden güçlü bir şehirdir. Denizli tükettiğinden ve daha çok üretiyor. Satın aldığından daha fazla satın alıyor. Dış ticarete fazlalık veren bir şehir. Her şehir Denizli gibi olsa Türkiye çok yol kat eder ve cari açık kapanır. İşçi ile işveren kesimi birbiriyle buluşturmamız gerekiyor. Biz de büyükşehir olarak işvereniz bizde de açıklar var. Mesela EYT çıktığında 130 şoförümüz aynı anda emekli oldu. Elektrikçi, tesisatçı gibi meslek dallarında işçi arıyoruz” diye konuştu.

COŞKUN: İŞSİZLİK DEVLETİMİZİN ELE ALDIĞI KONULARIN BAŞINDA GELİYOR

Fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ömer Faruk Coşkun da, “Denizli, istihdam ve arz talep gibi oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Denizli, tekstil ürünleri başta olmak üzere sanayi, tarım gibi birçok sektörde ulusal ve uluslararası alanlarda söz sahibi olmaktadır. Bu güçlü yapının artarak güçlenmesi işletmelerde personellerin verimli çalışması ile mümkün olacaktır. Hem üretimde hem de yaptığımız işlerin merkezinde insan bulunmaktadır. İşsizlik devletimizin ele aldığı konuların başında geliyor. İşsizliğin ana kaynağının belirlenmesi ve çözümüne yönelik adımlar atılması önem arz ediyor” dedi.

DENİZLİ (İHA)