DOSTEM’de kimyasal değerlendirme uzmanı eğitimi – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. DOSTEM’de kimyasal değerlendirme uzmanı eğitimi

DOSTEM’de kimyasal değerlendirme uzmanı eğitimi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Şubat 2024 Salı - 15:23Güncelleme: 6 Şubat 2024 Salı - 15:23
DOSTEM’de kimyasal değerlendirme uzmanı eğitimi

Denizli Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü ve Kimya Mühendisleri Odası Denizli Şubesi iş birliğiyle DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’nde, kimyasal değerlendirme uzmanı eğitimi veriliyor

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Kimya Mühendisleri Odası Denizli Şubesinde eğitim amaçlı işbirliği. Bu çerçevede üretim ya da çalışma alanlarında maddelerin kimyasal değerlendirmesini yapabilecek donanıma sahip uzmanların iş dünyasına kazandırılması amacıyla “kimyasal değerlendirme uzmanı eğitimi” düzenlendi.

 

DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimde, kimyasal değerlendirme uzmanlığı eğitmeni, Kimya Mühendisi Meltem Aydos katılımcıları bilgilendiriyor.

5-14 Şubat tarihleri arasındaki 64 saatlik eğitimde, katılımcılar eğitimi tamamladıktan sonra sınava alınacak. Sınavda başarı gösterenler akreditasyonu olan bir kuruluştan belgelerini alabilecek.

AYDOS: 2030’A KADAR SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Eğitimle ilgili bilgiler veren Aydos, “Katılımcılar, kimyasalların değerlendirmesini yapmayı öğrenecek. Sanayinin gelişmiş olduğu bölgelerde bu belgeye daha çok ihtiyaç duyuluyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu sistemi daha yeni oturtmaya çalışıyor. 2030’a kadar süre var. Ülkeye giriş ve çıkışı yapılan tüm kimyasalların verileri bakanlığın sistemine yüklenecek, denetlemesi de yapılmış olacak. Bu süreçte belge almak isteyen arkadaşları belgelendirip, bunun üzerine KDU eğitimi de kazandırıp bakanlığın istediği sistemi kurmaya çalışıyoruz” dedi.

KAPLAN: BU TÜR EĞİTİMLERİN SAYISI ARTMALI

Haberin DevamıReklam
Kimya Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Murat Emre Kaplan ise, “Bu tür eğitimlerin ülkemizin gelişimine çok büyük katkıları var ve sayısının artması gerekiyor. Bizler Kimya Mühendisleri Odası Denizli Şubesi olarak bu ve bunun gibi eğitimlere öncülük etmeye çalışıyoruz. Ülkemize giren tüm kimyasalların insan sağlığına etkilerinin denetlenmesi ve kaydının tutulması gibi birçok önemli detayın öğretileceği bir eğitimi düzenliyoruz. 8 günlük eğitim sürecinde tüm katılımcılarımıza başarılar diliyor, desteklerinden dolayı Sayın Eğitmenimiz Meltem Aydos’a, DOSTEM’e ve Denizli OSB Yönetim Kurulu’na çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

USLU: SANAYİCİLERİMİZİN VE ÜLKEMİZİN YARARINA OLAN HER ÇALIŞMADA VARIZ

Ülkenin gelişimine katkı sağlayacak her türlü eğitim ve organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu da “Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızda kimyasallar sıkça kullanılmakta ve bu konuda kimyasalların bilinçli bir şekilde kullanımı, denetlenmesi oldukça önemli. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da başlattığı bu sistemle de birlikte daha da önem kazanan bu bilincin yerleşmesinde bizler de destek olmak istedik. Sanayicilerimizin ve ülkemizin yararına olan her çalışmada varız. Eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Kimya Mühendisleri Odamız olmak üzere herkese çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.