19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. DOSTEK Kolejine 100 bin dolarlık makine...

DOSTEK Kolejine 100 bin dolarlık makine anlaşması

Haber Merkezi - 25 Ağustos 2020 Salı - 13:26 DOSTEK Kolejine 100 bin dolarlık makine anlaşması

Denizli Organize Sanayi Bölgesi tarafından finanse edilen ve 2 yıl önce DOSTEK adını alan eğitim kurumunda ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanların alımı için, Halk Bankası ile 100 bin dolarlık anlaşma imzalandı.

A- A+

Denizli OSB Yönetimi, mesleki eğitim veren DOSTEK Kolejinnde, uygulamalı eğitim için ihtiyaç duyulan yatırımlarını sürdürüyor. Eğitim kurumunun bin 800 mekrekarelik yemekhane, konferans salonu, laboratuvar ve teknoloji sınıfları inşaatı tamamlandı.

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikaların eleman ihtiyacını karşılamada önemli bir görev üstlenen eğitim kurumunun makine ve ekipman ihtiyaçlarını karşılamak için de kollar sıvandı. Bu kapsamda OSB Yönetim Kurulu Başkanı M.Abdülkadir Uslu, Başkanvekili Necip Filiz ve OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş’ın katılımıyla Halk Bankası ile 100 bin dolarlık anlaşma imzalandı.

İmza töreninden sonra Uslu, “OSB Yönetim Kurulumuz, nitelikli ara eleman problemini çözmek için aldığı kararla makine, ekipman ve inşaat yatırımlarına devam etmektedir. Yaptığımız tüm masraflar sanayicimize hizmet olarak dönecektir. Bölgemiz, Denizli ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.