22.09.2020, Salı
18 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu

DOSTEK Koleji öğrencilerinden Elazığ’a yardım eli

Haber Merkezi - 12 Şubat 2020 Çarşamba - 16:21 DOSTEK Koleji öğrencilerinden Elazığ’a yardım eli

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde eğitim-öğretim veren DOSTEK Kolejinin öğrencileri, 24 Ocak’ta 6.8 büyüklüğünde depremle sarsılan Elazığ’a yardım elini uzattı.

A- A+

DOTEK Koleji, Elazığ depreminin ardından bölgeye yardım götürmek için adeta seferberlik başlattı. Okul yönetimi ve öğrenciler, depremzedelere ulaştırılmak üzere çok sayıda battaniye, kaşkol ve benzeri eşyaları paketleyip AFAD aracılığıyla Elazığ’a gönderdi.

Depremin hasar verdiği Elazığ ve Malatya’daki vatandaşlara yardım etmek amacıyla yardım seferberliği başlattıklarını söyleyen Denizli OSB Bölge Müdürü ve DOSTEK Koleji Kurucu Müdürü Ahmet Taş, “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerdebizler öğrencilerimize her şeyden önce birlik, beraberlik ve kardeşlik olgularını öğretmeliyiz. Bu vesileyle kısa bir zaman içerisinde öğrencilerimizile yardım kampanyasına öncülük ettik. Kampanyaya katılan veli, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz” dedi.

AFAD İl Müdürü Ali Etiz de gösterilen duyarlılığa teşekkür ederek, “Ülke olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde bu faaliyetin yapılması bizim için çok önemli” diye konuştu.