Denizli OSB’de UFRS ve VUK Enflasyon Muhasebesi eğitimi – D20Haber
19.04.2024, Cuma
10 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB’de UFRS ve VUK Enflasyon...

Denizli OSB’de UFRS ve VUK Enflasyon Muhasebesi eğitimi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Şubat 2024 Çarşamba - 17:22Güncelleme: 28 Şubat 2024 Çarşamba - 17:22
Denizli OSB’de UFRS ve VUK Enflasyon Muhasebesi eğitimi

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde (Denizli OSB) “EMPRO Programı UFRS ve VUK Enflasyon Muhasebesi” konulu uygulamalı eğitim düzenlendi.

Denizli OSB Bölge Müdürlüğü, Denizli Proje Danışmanlık ve Mert Mali Müşavirlik iş birliğinde düzenlenen eğitimde, “EMPRO Programı UFRS ve VUK Enflasyon Muhasebesi” konuları uygulamalı bir şekilde katılımcılara anlatıldı.

Eğitime konuşmacı olarak katılan Notitek Yazılım Kurucusu Anıl Taşkoyan, şirket olarak muhasebe robotik süreç otomasyonları üzerine çalıştıklarını dile getirdi. Taşkoyan, “Yaptığımız projelerden bir tanesi de enflasyon muhasebesi programı. Bu programda hem Vergi Usul Kanunu hem de TFRS’ye göre meslektaşlarımıza kolaylık sağlayacak bir süreci tasarladık. Farklı yöntemleri ve süreçleri en kısa sürede yapıp uygulamanın hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz” dedi.

Eğitimin konuşmacılarından SMMM Figen Ocakören Mert ise, “Enflasyon muhasebesini hem VUK açısından hem de uluslararası muhasebe standartları açısından irdeledik. EMPRO programımızla bunu nasıl başardığımızı ve programın katkılarını katılımcılara uygulamalı biçimde aktardık. Katılımcılarımıza ve ev sahipliğinden dolayı Denizli OSB Bölge Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz” diye konuştu.