Denizli OSB’de tekstil sektöründe temiz üretim uygulamaları eğitimi – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB’de tekstil sektöründe temiz üretim...

Denizli OSB’de tekstil sektöründe temiz üretim uygulamaları eğitimi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Mart 2024 Pazartesi - 10:35Güncelleme: 11 Mart 2024 Pazartesi - 10:35
Denizli OSB’de tekstil sektöründe temiz üretim uygulamaları eğitimi

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde(Denizli OSB) tekstil sektörüne yönelik “Temiz Üretim Uygulamaları” eğitimi düzenlendi.

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve 2N Mekatronik iş birliğinde gerçekleştirilen Tekstil Sektöründe Temiz Üretim Uygulamalarında Geçen Ram Baca Gazı Sıfır Duman Atık ve Isı Geri Kazanımı eğitimi, Denizli OSB Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Denizli OSB Çevre ve Enerji Komisyonu Başkanı Üyesi İbrahim Onur Yıldırım, tekstil sektörünün yeşil dönüşüme hazır olduğunu dile getirdi. Yıldırım, “Yeşil dönüşüme çok önem veriyoruz. Bunun gibi etkinlikleri devam ettirmek istiyoruz. Bacaların filtrasyonu ile ilgili sayıların artması gerekiyor. Denizli’de tekstil sektörü olarak bu konuya oldukça açık ve iştahlılar. Yeşil dönüşüme çok hazır bir sektör olduğu için inşallah yarınımız çok daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.

2N Mekatronik Kurucusu ve Genel Müdürü Nazım Uysal ise çevre temizliği ve temiz üretim amaçlı baca gazı filtre sistemlerinin gerekliliğinden bahsederek, “Ürünün kurulu olduğu fabrikaya finansal olarak geri dönüşüm katkılarından bahsettik. Yüzde 33 gibi bir geri dönüş alınmakta. Ülke geneline yayılması amacındayız. Ülke genelindeki enerji tüketiminde aylık yüzde 33 tasarruf yapılmış olacaktır” dedi.