Denizli OSB’de stratejik liderlik ve yönetim semineri – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB’de stratejik liderlik ve yönetim...

Denizli OSB’de stratejik liderlik ve yönetim semineri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Aralık 2023 Salı - 12:22Güncelleme: 5 Aralık 2023 Salı - 12:22
Denizli OSB’de stratejik liderlik ve yönetim semineri

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (OSB), TMMOB Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Denizli İl Temsilciliği işbirliği ile ‘Stratejik Liderlik ve Yönetim’ adlı seminer gerçekleştirildi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünde gerçekleşen Stratejik Liderlik ve Yönetim seminerin moderatörlüğünü Prof Dr Harun Kemal Öztürk yaptı. Prof Dr Aşkıner Güngör’ün sunum yaptığı seminere bölgede ve Denizli’de yer alan sanayi kuruluşlarının temsilcileri, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi üyeleri katıldı.

Seminerin açılışında konuşan Denizli OSB Müdürü Ahmet Taş, “Stratejik yönetim uzun vadeli planlar içermektedir. Bu sayede kişilere uzun vadede düşünme ve hatalarını, eksiklerini görme kabiliyeti kazandırır. Günümüzde hızla değişen, gelişen iş dünyasına ve çevreye ayak uydurma, esnek davranma ve zamanında gerekli değişikliği yapma yeteneklerini kazandırır” dedi.

Haberin DevamıReklam
Stratejik liderliğin, yöneticilerin farklı yönetim tarzlarını kullanarak vizyon geliştirdikleri, organizasyonları için değişen ekonomik ve teknolojik iklime uyum sağlamalarını kolaylaştıran bir uygulama olduğunu ifade eden Prof Dr Güngör ise, “Stratejik liderlik, örgüt için gerçekleştirilebilir bir gelecek oluşturacak değişiklikleri başlatmak için geleceği görme, vizyon oluşturma, esnekliği sağlama, stratejik olarak düşünme ve diğerleri ile çalışabilme becerileri olarak tanımlanmaktadır. Stratejik Liderler; stratejinin formüle edilmesinden, planlanmasında, planlanan stratejilerin uygulanmasından ve kurum performansının değerlendirilmesinden birinci derecede sorumlu olan kişi veya kişilerdir” diye konuştu.

Program soru cevap bölümüyle sona erdi.

DENİZLİ (İHA)