Denizli OSB’de stajyer öğrencilerin sorunları ele alındı – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB’de stajyer öğrencilerin sorunları ele...

Denizli OSB’de stajyer öğrencilerin sorunları ele alındı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Ocak 2024 Pazartesi - 11:08Güncelleme: 29 Ocak 2024 Pazartesi - 11:08
Denizli OSB’de stajyer öğrencilerin sorunları ele alındı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) eğitim - öğretim veren DOSTEK Kolejinin yöneticileri ile firma temsilcileri bir araya gelerek, stajyer öğrencilerin karşılaştığı sorunları ele aldı.

DOSTEK Koleji yöneticileri ile Denizli OSB’deki firmaların insan kaynakları yetkilileri ve usta öğreticileri, düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, öğrencilerin stajyerlikte yaşadıkları sorunlar, mesleğe karşı tutum ve gelecek planlamaları, firmaların stajyer ve mezun öğrencilerden beklentileri, bu başlıklar kapsamında yaşanan sorunların çözüm önerileri gibi konular ele alındı.

DOSTEK Koleji Müdürü Saadettin Dumlu’nun, kolejdeki eğitim çalışmaları ve öğrencilere sunulan imkanlar ile ilgili yaptığı sunumun ardından katılımcılar görüş ve önerilerini dile getirdi. Toplantı sonunda farklı çalışma gruplarının oluşturulup, firmaların bu çalışma gruplarında yer almasına karar verilirken, firmalarda görevlendirilecek bir usta öğretici ile staja gelen öğrencinin birlikte hareket etmesi adına yapılabilecek çalışmalar da özellikle üzerinde durulan konu oldu.

“MESLEKİ EĞİTİMİN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN BULUŞTUK”

DOSTEK Koleji Müdürü Saadettin Dumlu, toplantıyla ilgili “Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nun oluşturduğu Danışma Kurulunca, okulumuz başta olmak üzere mesleki eğitimin sorunlarına Denizli ölçeğinde çözüm üretebilmek için işletmelerin insan kaynakları yetkilileri ile bir araya gelmek istedik. Sorunların tespiti ve çözüm yollarını konuşmak, sistemli bir şekilde bu amaç doğrultusunda ilerlemek, karşılıklı sürdürülebilir bir iş bilirliği mekanizmasının kurulması için elimizden geleni yapacağız. Bundan sonra eğitim sürecinin tüm aşamalarında paydaşların bir araya gelerek karar almasını sağlamak için bu toplantıyı düzenledik. Desteklerinden dolayı tüm katılımcılarımıza ve Denizli OSB Müdürlüğü yönetimine çok teşekkür ederim” dedi.

“MESLEKİ EĞİTİMDE OKUL VE SANAYİCİ İŞBİRLİĞİ OLDUKÇA ÖNEMLİDİR”

Mesleki eğitimin geleceğine yön verecek olan kararların alındığı toplantıya ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu ise, “Mesleki eğitimde okul ve sanayici işbirliği oldukça önemlidir. Dört yıl boyunca mesleki eğitim gören, stajını yapan öğrencilerimizin okudukları bölümle ilgili bir mesleği yapmaları, nitelikli iş gücünün istihdamının sağlanması her zaman önceliğimizdir. Bu süreçte yaşanan sorunların belirlenmesi ve çözümü adına yapılabilecek her türlü çalışmanın arkasında ve destekçisiyiz” ifadelerini kullandı.