22.10.2021, Cuma
10 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB’de ozon jeneratörü bilgilendirme toplantısı

Denizli OSB’de ozon jeneratörü bilgilendirme toplantısı

Haber Merkezi - 28 Haziran 2021 Pazartesi - 16:58 Denizli OSB’de ozon jeneratörü bilgilendirme toplantısı

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve RAD12 Makine İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Arge Merkezi işbirliği ile düzenlenen “ozon jeneratörü” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

A- A+

Denizli OSB Konferans Salonu’ndaki toplantıda sunum yapan Prof. Dr. Osman Geçer, “Hem dünyada hem ülkemizde covid-19 virüsü  ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda, ozon gazının (03) virüsler üzerindeki yok edici özelliği ve bulaşmayı önleyici olarak kullanıldığı ispatlanmıştır. Dünyada birçok ülkede ozon gazı kullanımı yaygınlaşmaktadır. Sağlık sektöründen gıda sektörüne kadar, birçok kurumda ozon gazı yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Pandemi sürecinde covid-19 virüsü mutasyona uğramaktadır. Bu mutasyondan dolayı yaşamsal alanlarımızı, çalışma ortamlarımızı en iyi sterilizasyon etme yöntemi ozon cihazlarıdır” dedi.

Haberin DevamıReklam

Denizli OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Bölge Müdürü Ahmet Taş ile bölge sanayicileri ve çalışanları katıldı.