Denizli OSB’de Muhasebe, Finans, Vergi, Sosyal Güvenlik Uygulamaları Semineri – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB’de Muhasebe, Finans, Vergi, Sosyal...

Denizli OSB’de Muhasebe, Finans, Vergi, Sosyal Güvenlik Uygulamaları Semineri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Mayıs 2024 Cuma - 12:13Güncelleme: 10 Mayıs 2024 Cuma - 12:13
Denizli OSB’de Muhasebe, Finans, Vergi, Sosyal Güvenlik Uygulamaları Semineri

Denizli Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü, “Şehir ve Ülke Kalkınmasında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Arge Tasarım Merkezleri: Muhasebe, Finans, Vergi, Sosyal Güvenlik Uygulamaları” konulu seminere ev sahipliği yaptı.

Denizli OSB Müdürlüğü Konferans Salonu’nda, Kütahya Dumlupınar Teknoloji Geliştirme Bölgesi (DTGB) Genel Müdürü Prof Dr Ersan Öz ve SMMM Selçuk Gülten’in konuşmacı olarak katıldığı “Şehir ve Ülke Kalkınmasında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Arge Tasarım Merkezleri: Muhasebe, Finans, Vergi, Sosyal Güvenlik Uygulamaları” konulu seminer düzenlendi.

Denizli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Denizli OSB Müdürü Ahmet Taş, sanayiciler ve girişimcilerin katıldığı seminerde bilgilendirmelerde bulunan Mali Müşavir Selçuk Gülten, “Firmalar Teknokent’te nasıl yer alabilirler, proje nasıl verebilirler, hangi vergi avantajlarından yararlanabilirler, özellikle sanayi şirketleri neler yapabilirler, Organize Sanayi Bölgesi içerisine bir Teknokent kurulabilir mi, kurulursa bunun faydaları nelerdir gibi konularda bilgilendireceğiz. Firmaların yararlanabileceği sınırsız alan var. Bu alana yoğun bir ilgi var. Katılımcılarımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Haberin DevamıReklam
“DEVLETİMİZ ÖNEMLİ DESTEKLER SUNUYOR”

Kütahya Dumlupınar Teknoloji Geliştirme Bölgesi (DTGB) Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz de, teknoloji geliştirme bölgelerinde ve Ar-Ge geliştirme merkezlerinde yapılan uygulamaların mali, sosyal güvenlik, muhasebe ve vergi taraflarıyla ilgili uygulamalı bilgiler verdi. Öz, “Buralar özel alanlar. Muafiyet istisnalarının 31 Aralık 2028’e kadar hayli uygulandığı alanlar. Devletimiz bu konuyla alakalı özel destekler sağlıyor. Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde üretilen ürünlerin, prototiplerin, yazılımların ekonomimize ve büyümemize katkı sağlaması için elinden geleni yapıyor. Bizim de bu desteklerden yararlanmamız, bunları da üretime kanalize etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Seminerin sonunda bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşmalarından dolayı Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş ve Denizli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Prof. Dr. Ersan Öz ve Gülten’e teşekkür plaketi verdi.